Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #pcmasterrace potrzebna pomoc i rada. Nadszedł czas upgrade'u. Leciwy juz GTX 470 zaczął sie przegrzewać, a skoro mam go wyjmować i czyścić to juz lepiej zastąpić go nowsza konstrukcja. Moje obecne bebechy (wybaczcie, pisze z telefonu i nie mam jak skopiować) sa wypisane na moim kanale twitch:
HTTP://www.twitch.tv/just_getiz

I teraz tak, pierwsze pytanie dotyczy GPU. Chodzi mi przede wszystkim o relacje ceny do wydajności. Celuje wysoko, bo nie lubię co chwile czegoś zmieniać. Wpadł mi w oko GTX 970 Strix, czy to dobra opcja? GTX 980 zdaje sie byc niewspółmiernie drogi.

Druga sprawa, to mobo. Z tego co wiem mój Asus posiada slot PCIe 2.0, podczas gdy np w/w 970 Strix potrzebuje 3.0. W związku z tym, jaka płytę główna możecie polecić? Powiem szczerze, ze raczej high end w stylu nowego Asusa rampage mnie nie interesuje, bo juz od dłuższego czasu nie bawię sie w overclocking. Tutaj widze źródło potencjalnych oszczędności.

Celowo nie wypisuje budżetu, ponieważ budżet bede dobierał pod katem tego co mi powiecie.

Niech moc bedzie z Wami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
Wpadł mi w oko GTX 970 Strix, czy to dobra opcja? GTX 980 zdaje sie byc niewspółmiernie drogi.


@GetiZ: Tak, dobrze ci się też wydaje z GTXem 980. Z PCIe nie będzie problemu, 2.0 i 3.0 jest kompatybilne, w wydajności na obecnych kartach nie ma różnicy. Podkręć tylko proca żeby nie ograniczał zestawu i będzie ok.