Wpis z mikrobloga

#truestory #rakcontent

Historia z przed chwili, dostaje powiadomienie o tym że użytkownik x dodał mnie do zamkniętej grupy: " 1000 BONÓW ODZIEŻOWYCH DO H&MCROPPZARABERSHKASINSAY ZA 1500ZŁ".
Pierwsza myśl znowu jakaś #!$%@? dodała mnie do gówno grupy ale cóż wejdę zaspokoję ciekawość i zobaczę co piszą mądrego a róż jakieś wielkie #rozdajo, niestety nic mądrego nie znalazłem poza postami "udało mi się wygrać bon też spróbuj" oraz stadem jęczących dziewczyn które też by chciały wygrać.

Do czego zmierzam otóż to iż w dobie szeroko dostępnego internetu, social mediów ludzie głupieją lajkują bzdury, głupie filmiki itp. Mam wrażenie że mózg co niektórym po prostu się wyłączył gdyby to jeszcze robiły we własnym zaciszu to nie muszą zaspamować każdą osobę wokół.

Na koniec ciekawostka sprawdziłem kto ze znajomych jest zapisany do grupy, oczywiście były to trzy blondynki !
frydzer - #truestory #rakcontent 

Historia z przed chwili, dostaje powiadomienie o...

źródło: comment_i8w8sOWXvSSw5QkiSqIXLccqYmeVeUEg.jpg

Pobierz
  • 8
@frydzer: Rzecz analogiczna do https://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel . Specjalnie to jest jeszcze tak tandetnie zrobione, by ktoś najbardziej niezaznajomiony z działaniami internetów się na to nabrał i zabulił (w nigeryjskim szwindlu do dziś celowo się wybiera Nigerię, a nie inne państwa i działa analogicznie, by nabrały się najbardziej nieogarnięte osoby, które nawet tego nie googlną). 9999 na 10 000 się nie nabierze, ale trafi kosa na kamień i ten ostatni zapłaci. A link
@Koller:

Domyślam się, że ta stronka działa na takiej zasadzie, że aby otrzymać dany bon odzieżowy należy podać dane do karty, z której teoretycznie ma ściągnąć symboliczną złotówkę, a de facto ciągnie np. 500 złotych i jest to gdzieś w regulaminie małymi szlaczkami wpisane. Jeżeli to byłby profesjonalny szwindel to sprawa raz dwa byłaby nagłośniona, a autorzy przekrętu pociągnięci do odpowiedzialności. Poniekąd tak było z Kaszubskim i jego whitetime w Wielkiej
catkarol - @Koller: 

Domyślam się, że ta stronka działa na takiej zasadzie, że aby...

źródło: comment_xx9Dg9cErwbUHDiP42RSUzbhFwtOUEFw.jpg

Pobierz