Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam samsunga a3, chcialam go uruchomic ponownie, ale sie wylaczyl i nie chce wlaczyc, nie reaguje na jakiekolwiek proby wlaczenia, pod ladowarka tez. Jakies rady?
#samsung #android
  • 15
  • Odpowiedz
@ulkaaa: Potrzymaj dłużej na zasilaczu. Może po ~1/2h wstanie. Czasem tak może być że rozładuje się poniżej "progu rozruchu". Zwłaszcza jeżeli przy uruchamianiu odłącza się na chwilę od zasilacza i dokonuje rozruchu na akumulatorze.
W zasadzie tak miałem z każdym telefonem, bo sprawdzałem na zasilaczu laboratoryjnym i zawsze w momencie włączenia pobór prądu spadał do zera i dopiero w pewnym etapie powracał do ładowania. To też widać po diodzie powiadomień jeżeli
  • Odpowiedz
@ulkaaa: Oo. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł.
A co jeśli od w ogóle się nie wyłączył? Przy Androidzie zdarzało się że telefon nie wybudzał ekranu(nie wiem jak się to sensownie nazywa). Zazwyczaj było to związane z zawieszeniem się czegoś(mógł sam Android się zawiesić i działały pewne funkcje telefonu) a czasem całe jądro Linuxa(wtedy nie reagował na nic, bo kompletnie zawieszony albo "kernel panic").

W urządzeniach bez akumulatora dłuższe przytrzymanie
  • Odpowiedz
@Agata921: Czyli Download Mode działa.
Ładnie tobie pisze na ekranie i objaśnia.
Przycisk zsiszania: Anuluj (restart telefonu).

Jak anulujesz i wstanie, to tylko dowodzi że się nie wyłaczył kompletnie przy restarcie.
Jak nie wstanie i będzie cały dłuugi czas(godzina to przesada) pokazywać logo, to prawdopodobnie jest to bootloop. Wtedy poszukaj w instrukcji urządzenia przywracanie ustawień fabrycznych. Jeżeli to nie pomoże, to serwis albo wgranie oprogramowania przez Odin.

  • Odpowiedz