Wpis z mikrobloga

Regularnie dostaję BSoDy :<
Chyba coś z grafiką, googlowałem wiele razy ale nie znalazłem żadnego zrozumiałego dla mnie rozwiązania. Problem pojawia się od paru miesięcy, mam już kolekcję kilkunastu identycznych blue screenów, jak poniżej. Próbowałem aktualizować wszelkie możliwe sterowniki, system i cokolwiek, ale nadal nie działa stabilnie.
Pracuję na laptopie HP ProBook 4530s, zintegrowana grafika intel + Radeon HD7470M

==================================================
Dump File : 022216-8751-01.dmp
Crash Time : 2016-02-22 18:38:40
Bug Check String :
Bug Check Code : 0x00000119
Parameter 1 : 00000000
00000001
Parameter 2 : 0000000000038b35
Parameter 3 : 00000000
00039145
Parameter 4 : 0000000000039144
Caused By Driver : watchdog.sys
Caused By Address : watchdog.sys+122f
File Description : Watchdog Driver
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+73c40
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\MiniDump\022216-8751-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 7601
Dump File Size : 262 144
Dump File Time : 2016-02-22 18:39:05
==================================================

#komputery #pomocy #pomockomputerowa #windows #windows7 #amd
  • 19
@padobar: format robiłeś? Spróbuj też odpalić w trybie awaryjnym i zobaczyć czy na sterownikach domyślnych się coś nie będzie działo. Robiłeś coś szczególnego, że się wysypało? Jakiś schemat postępowania?
@padobar: musiałbyś namierzyć ten plik watchdog.sys w menedżerze urządzeń i spróbować odinstalować na jakiś czas... Ale mówiąc szczerze jeśli to występuje tak sporadycznie to raczej nic z tym nie zrobisz. Pewnie jakaś kombinacja, choćby właśnie flash i drugi ekran mogą to powodować.
@6thsurvivor: to by musiały być jakieś turbo szybkie piki temperatur, bo wiatrak wtedy nie wychodzi z "idle" nawet
włączałem jakiś czas temu gierkę to miał na pewno większego stresa a się nie wyłączył

mogę zapuścić to co poleciłeś, ale musiałbyś mi jakiś idiot-friendly poradnik zalinkować xD
@padobar: flashplayer
ostatnio przerabiałem podobny problem - okazało się, że trzeba było zrobić update sterów od grafiki (i przy okazji był pretekst do zlania flasha ciepłym moczem raz na zawsze)
@6thsurvivor: jak miałem włączonego kobustora i gpu-z, i w tym momencie wyłączyłem gpu-z to złapał zwiechę, ekran mrugnął i trayicon od radeona wyświetlił info "sterownik ekranu przestał odpowiać ale odzyskał sprawność" xD
takie info to dostaję kilka razy w tygodniu, też dość wkurzające
@6thsurvivor: nie miałem serca tak katować mojego lapcotka :<
po 10 minutach procek na jednym rdzeniu miał 85 stopni, taki chyba mam ogranicznik to już go nie katowałem i wyłączyłem
z obciążonym procem grafika dochodziła do ~80 stopni, ale po wyłączeniu prime95 szybko temperatura do stabilnych 75 spadła

chyba skłaniam się ku temu że coś ze sterownikami jest nie tak, bo bez wielkiego obciążenia też mi te gówna wyskakują
Pobierz padobar - @6thsurvivor: nie miałem serca tak katować mojego lapcotka :<
po 10 minuta...
źródło: comment_sqlqQXPy1vL8vgCpnxhXUAmW6glMI3OB.jpg
@6thsurvivor: lol, czytam faq CoreTempa i wychodzi na to że mój procesor się turbogrzeje
temperatury przy pełnym obciążeniu powinny być 20 stopni poniżej TjMax, a gdybym nie przerwał to pewnie z 5 stopni powyżej bym wszedł :<
@padobar: cos podejrzewalem ze tak bedzie. Albo się nałykałkurzu albo problem z pastą? ale to nie tłumaczy zachowania grafiki, bo procesor zbija zegary pod obciazeniem i to max co zrobi.
Czyli co, amd znowu #!$%@?ło sterowniki ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakie masz w ogole zainstalowane? Crimson 16.1.1 HotFix 2 ?:P
@6thsurvivor: raczej hotfix 1, chyba że mi się downgradowały jak coś doinstalowywałem
ale ta karta jest tak stara, że nawet nie wiem czy w tych nowych paczkach są dla niej jakieś sterowniki aktualizowane xD