Wpis z mikrobloga

W programach Fajbusiewicza kilkukrotnie poruszany był temat zabójstwa 3 dziewczyn z województwa pomorskiego. Sprawy łączyło ze sobą czas, miejsca oraz sposoby zabójstwa. Policjanci nie wykluczali, że mogła tego dokonać jedna osoba. Dzisiaj mam dla was odcinek, w którym była mowa o dwóch z nich. Trzecia - Daria R. była "podłączona" do sprawy w późniejszym czasie. Tutaj obszerny opis sprawy, autorem opisu był sam M.Fajbusiewicz, napisał to dla tygodnika Angora
Jest to także pierwszy odcinek z 1998 roku.
Wołam plusujących i komentujących ostatni wpis z filmem.


#mk997
maxciekpl - W programach Fajbusiewicza kilkukrotnie poruszany był temat zabójstwa 3 d...
  • 17
  • Odpowiedz
2 z 3 tych zabójstw tych dziewczyn miały miejsce dosłownie kilkanaście km od mojego zamieszkania. Strasznie dziwne uczucie jak się dowiadujesz że w naprawdę spokojnym rejonie Kaszub miały miejsce takie zabójstwa i to w takich miejscach, które dość dobrze znasz.
P.S W artykule Fajbusiewicza jest mała literówka. Wysypisko na którym znaleźli jedną z dziewczyn leży w Paczewie, a nie w Pałczewie
  • Odpowiedz
@maxciekpl: Dzięki za kolejną świetną wstawkę, dopiero teraz wpadłem na twój kanał. Z wielkim zainteresowaniem oglądam odcinki tego programu z lat 90-tych i wcześniejsze. Specyficzny klimat, przaśna Polska tamtego okresu, niepokojąca oprawa muzyczna i charakterystyczne inscenizacje powodują, że materiały z tamtych lat ogląda się z zaciekawieniem. Na pewno będę obserwować ten tag.
  • Odpowiedz