Wpis z mikrobloga

Nie zapominać, ale przestać się babrać w historii, a zwłaszcza:
1. II WŚ.
2. Komunie.
3. Smoleńsku.

Pamiętać obietnice PiS i po 100 dniach zacząć rozliczanie:
1. 500 zł na każde dziecko.
2. Min. 12 zł za godzinę.
3. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku.
4. Obniżenie wieku emerytalnego.
5. Darmowe leki dla obywateli 75+.
6. Cofnięcie reformy 6-latków.

To były obietnice nie na całą kadencję, a na pierwsze 100 dni. Wszystko miało być gotowe i tylko czekać w szufladach na wyciągnięcie i podPiSanie przez notariusza Dudę.

Na razie w całości udało im się tylko najłatwiejsze, czyli 6-latki.
Częściowo 500+ (wielkim kosztem i wielkim znakiem przy środkach na finansowanie tego w przyszłym roku).

O czymś zapomniałem?

#polityka #dobrazmiana #pisdecjacwel #0chfzawpis
  • 9
  • Odpowiedz
@Sq-bi: Może przeprowadź taki eksperyment z dokonaniami rządów PO-PSL, na zasadzie co obiecali i co zrobili, taki wywód warto okrasić dodatkowo aferami poprzednich rządzących :)
  • Odpowiedz
@Sq-bi: Historia jest ważna i nie należy przestać się w niej babrać! A polityka PiS, a przynajmniej ich obietnice, jeżeli je spełnią to doprowadzi do recesji.

  • Odpowiedz
@cesasz: Mnie chodzi o to, by nie oglądać się za siebie, póki ktoś nie wynajdzie machiny czasu, tylko zająć tym co jest i tym co być może. Np. uchodźcami.
Ale jak chcesz, to dawaj te niespełnione obietnice PO.
  • Odpowiedz
Historia jest ważna i nie należy przestać się w niej babrać!


@MatHappy: Należy, dopóki nie odtajnią nowych, ważnych dokumentów mogących coś zmienić:

- A sądzi pan, że kiedykolwiek poznamy całą prawdę o II wojnie światowej? Czy kiedykolwiek zostana otwarte tajne do dziś archiwa?


Bogusław Wołoszański: Jestem przekonany, że tak. Chociaż może to trwać bardzo długo. Proszę pamiętać, że sprawa ujawnienia dokumentów związanych z badaniem okoliczności śmierci gen. Sikorskiego została przesunięta przez
  • Odpowiedz
@Sq-bi: A nie jest często tak, że właśnie babranie się w historii, mimo braku nowych dokumentów - powoduje właśnie ich odtajnienie/odnalezienie?

Czasami, mimo iż uważa się, że wszystko zostało odkryte - nagle coś nowego wypływa na powierzchnię!
  • Odpowiedz