Wpis z mikrobloga

@bartez_94: mam oszczednosci czesciowo w PLN (tyle szczescia) i czesciowo (wiecej_) w GBP. Do Polski chce wracac wiec daruj sobie smieszkowanie.
Nie wiem czemu tak liczysz na duzy spadek? Klasyczna polska zawisc wobec #emigracja ?
@trustME: heh zawiść :d może po prostu śmieszy mnie to wasze gadanie ciągłe żeby waluty bardzo drożały bo przyjadę i wykupię wszystko będąc królem świata, a dla mnie i wielu innych osób żyjących w PL na rękę bardziej jest silna złotówka, zakupy wychodzą taniej :)
@bartez_94: widzisz, nic takiego nie powiedzialem. Po prostu £ stracil ponad 6% w ciagu 3 miesiecy i jak ktos akurat teraz mial plany tak jak ja zeby kupic dzialke pod dom w Polsce to robi sie lipa, bo kupujac dzialke za 100k PLN zaplace za nia odczuwalnie 106 albo i wiecej, a to jednak troche roznica jest bo ponad £1000. Slaby kurs funta nie ma nic do zlotowki w tej chwili.
@zeusik: w sensie ze zaglosuja na brexit? Wtedy to poleci na 4,5 albo gorzej... czy masz na mysli ze zaglosuja zeby zostac (moim zdaniem najbardziej prawdopodobna opcja) i wtedy poleci rajd w gore?
@trustME: ten zjazd w dol to juz jest wycenianie na wyjście z ue. Wiec jak zostana to rajd w gore podobny jak rakd w dol teraz lub do czerwca. Mysle ze do 5.30 max zejdzie. Jak nie skorzystać z sytuacji i nie kupic wtedy funtów
@juzniepije: Pewnie jeszcze zleci do momentu głosowania ale weź pod uwagę że to tylko referendum, bez żadnych konkretów więc w najgorszym wypadku zapewne ułożą plan wyjścia stopniowego rozciągnięty na kilka(naście?) lat.