Wpis z mikrobloga

Witam szanowne #rocketmirki. Grając na bronzach i silverach oraz obserwując ten tag, zauważyłem, że praktycznie prawie nikt nie potrafi aeriali. I zanim ktoś powie że się wymądrzam, bo nie strzeliłem niczego spektakularnego jeszcze i gram w raptem challengerze II, chce tylko powiedzieć, że co prawda jestem zwykłym randomem w średnim ranku, ale chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami i radami, które być może pozwolą wam od czegoś zacząć przygode z lataniem.
Uwierzcie mi lub nie, ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy zaczynacie trafiać piłke nad głowami przeciwników, i macie dobrą kontrole nad pojazdem.
Nie będzie to raczej tutorial, bo są już dostępne zrobione przez ludzi którzy grają w top 100.

--------
1. Od czego zacząć
Przede wszystkim - graj na padzie. Ja popełniłem błąd i grałem 240h na klawiaturze. O ile potrafiłem strzelić podstawowego aeriala, to zaczeły sie schody przy zaawansowanych technikach.
--

Ja zacząłem swoją przygode z lataniem od oglądania turniejów rocketa, i potem naśladowania wyczynów tych lepszych. Starałem się zwyczajnie powtórzyć to co oni robili, grając na free play oraz aerial training.
Następnie poszukałem poradników które by pozwoliły rozłożyć ich ruchy na czynniki pierwsze. I tutaj pierwszy link, który już raz na mirko podawałem, ale dam jeszcze raz http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=576396348&searchtext=aerial

*Głowne założenia które pomogły mi zacząć latać i trafiać w piłke to :
-Wybicie w odpowiednim momencie, czyli jeśli piłka leci w prawo, to trzeba wybić się jeszcze bardziej w prawo, by się z nią nie minąć.

- Regulowanie boosta. Czyli nie dusić go cały czas, a naciskać po trochu, to pozwoli wam polecieć znacznie dalej i pozwoli wam lepiej kontrolować pojazd w powietrzu

-Poprawianie trajektorii lotu, czyli by nie lecieć prosto jak kłoda, ponieważ raczej mało kto ma kalkulator w głowie by wybić się idealnie i trafić piłke. Trzeba obracać pojazdem tak by nakierować się na piłke. Jeśli wybijając się widzimi że miniemy się z piłką, to wystarczy obkrecić sie w jej kierunku i dodać boosta.

Wydawało by się, że te 3 punkty są dość oczywiste, ale ja miałem ok. 100h w tej grze, gdy zdałem sobie z nich sprawe. I co wtedy nastąpiło? Nagle zacząłem trafiać piłke. Nie każdą oczywiście, ale z 1% wzrosło to do 20-30% trafień. I nie mówie w cale o piłce na wysokości bramki, ale wyżej.
-------
2. Air roll to twój przyjaciel oraz którą częścią samochodu mocniej piłkę odbijesz.

Gdy zaczniecie trafiać w piłke, zapewne zauważycie, ze jeśli traficie ją podwoziem, to piłka odbije się jak od kartonu i z waszego pięknego aeriala, zostanie piłka która zwyczajnie spadnie na ziemie, a którą wybroni każdy.

Na początku na pewno będzie trudno, ale gdy dolatujecie do piłki od góry (mi się tak często zdarzało), użyjcie szybko air rolla, by obrócić sie wg. własnej osi, i odbić piłke maską, poleci ona znacznie szybciej i dalej. Również starajcie się odbić ją samym czubkiem samochodu, lub bokiem. Może się to wydawać oczywiste, ale gdy skupiacie się by w ogóle dolecieć do piłki, łatwo jest o tym zapomnieć.
-------
3. Umiesz dolecieć do piłki? To czas na freestyle!
Wbrew pozorom, freestyle to nie tylko sposób na zdobycie efektownego gola, ale przede wszystkim, nauka kontroli nad pojazdem, a ta jest najważniejsza, moim skromnym zdaniem.
Zdałem sobie sprawe z tego dopiero dzisiaj, gdy spędziłem ponad 3 godziny na free play, gdyż nudziło mi się bo nie mogłem grać online bo lagi. No i ucze się grać na padzie.
Tak czy inaczej, podrzuce wam krótki tutorial video, który pozwolił mi wyrobić pewne nawyki, i drastycznie zwiększył moje zdolności nad kierowaniem pojazdem w powietrzu. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się że zrobie tak duży postęp w raptem 3 godziny. Pragnę zaznaczyć, że te tutoriale, są przeznaczone dla osób, które potrafią strzelać podstawowe aeriale.
https://www.youtube.com/watch?v=K1EqEm33jT0
https://www.youtube.com/watch?v=hAmZu0KHc_Q
Podstawowy angielski wymagany.
Dodam jeszcze, że ważne by mieć slide i air roll na tym samym przycisku, i to blisko boosta. Czyli tak jak jest domyślnie, chociaż ja mam zamieniony boost z jumpem, ale to nie ma już wpływu na samą technike.
----
Wyszła mała ściana tekstu, a napisałem najbardziej podstawowe rzeczy. Na to jak wam będzie szło, mają wpływ takie rzeczy jak kiedy używacie ball cam a kiedy car cam, a nawet jakiego boosta uzywacie. Tak, boosta. Ja miałem do tej pory nitrous, bo mi się podobał, aż zdałem sobie sprawe, że pod pewnymi kątami zwyczajnie mi zasłaniał cały samochód i traciłem nad nim kontrole xD

Jakiekolwiek pytania, śmiało w komentach. Ale jeszcze raz zaznaczam, expertem jestem tylko z lvl'u, więc nie hejtujcie
( ͡° ʖ̯ ͡°)
Latajcie mirki!

#rocketleague
  • 1
@Izeer: Zapomniałem dodać jedną ważną rzecz, a już nie mogę edytować.
Grajcie dużo 3v3, nie rankedy. Jeśli widzicie piłke w powietrzu, lećcie. Zawsze. Do każdej. To nic jeśli nie trafiacie, to nie ranked, więc co najwyżej was team nie polubi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie grajcie z botami, bo strata czasu, bardzo statyczna gra, mało się nauczycie.
To chyba tyle.