Wpis z mikrobloga

#szukam #linux #laptopy #zakupy #kiciochpyta #pomocy

Witajcie, szukam jakiegoś taniego używanego laptopa.

Do wydania będę miał około 600 zł więc straszna bieda, wiem że to prawie jak gwiazdkę z nieba, ale mam nadzieję że coś mniej więcej się znajdzie, może być ciut więcej pieniążków ale nie za dużo

Z drugiej strony luksusów nie potrzebuję, mam małe wymagania(prócz chyba tego pierwszego):
-Żeby można było podłączyć pod HDMI i oglądać chińskie bajki w full hd.
-Był solidny(nie rzucam laptopem, nie siadam na nim, nie kroję na nim marchewki etc. ale poprzedni popękał dosłownie sam z siebie, a nigdy mi się tak nie stało), używam naprawdę komputera sporo
-Miał w miarę wygodną klawiaturę

#lenovo to nie chcę bo to syf(przynajmniej mój model), i po 14 miesiącach wszystko się w nim roz…wala.
  • 8
  • Odpowiedz
@Rasistowski_portal_wykop_pl: To trochę loteria. Laptopy chyba lubią umierać młodo (temperatury).

Ja kupiłem swego czasu używany od kolegi za 300zł (Asus K 50, czy jakoś tak) i służył mi dobrych parę lat zaliczając z 50 systemów chyba :D ale od początku dyszał, jakby miał skonać lada dzień, więc zawsze pilnowałem backupu.

Pomyśl, czy nie wolisz dołożyć i kupić jednak coś nowego. Lenovo pod lekkiego Linuxa można kupić spokojnie za 1k i masz
  • Odpowiedz
Do wydania będę miał około 600 zł

-Był solidny(nie rzucam laptopem, nie siadam na nim, nie kroję na nim marchewki etc. ale poprzedni popękał dosłownie sam z siebie, a nigdy mi się tak nie stało), używam naprawdę komputera sporo

#lenovo to nie chcę bo to syf

@Rasistowski_portal_wykop_pl:
Zgodnie z życzeniem bez thinkpadów od lenovo, więc elitebook 8440p, dell e6410
  • Odpowiedz
@kurp: Banialuki, właśnie mi taki za 1k dogorywa…(b50-45)
@Pustulka: Dzięki, szczególnie elitebook mi się podoba, chyba to jest to co chcę :).
Mam tylko pytanie, dobra jest w nim matryca?Znaczy się wystarczy mi średnia, na HD nie poluję, ale nie płakałbym jakby się trafiło.Bo mój różowy ma HP, wszystko w nim zajebiście, tylko tak niewygodnie się cokolwiek na nim czyta że aż bolą oczy, a delikatesem nie jestem
  • Odpowiedz