Wpis z mikrobloga

Dlaczego ginekolog wkładający penisa w szesnastoletnią pacjentkę za jej zgodą jest spoko, a ginekolog wkładający w szesnastoletnią pacjentkę wziernik za jej zgodą jest przestępcą?
Zapraszam do dyskusji o polskim systemie prawnym.
#neuropa #4konserwy
  • 34
  • Odpowiedz
@SScherzo: @marianbaczal: @FilipChG: Poważne pytanie brzmi "dlaczego racjonalny ustawodawca pozwala niepełnoletnim na decydowanie o swoich narządach płciowych w łóżku, ale zakazuje o nich decydować bez zgody rodziców u lekarza", a pytanie w podtekście to "dlaczego lekarze nie mogą przyjmować niepełnoletnich pacjentów".
  • Odpowiedz
Lekarz nie może zbadać pacjentki, bo nie ma 18 lat, bez zgody opiekuna. Ale ruchać i owszem, czemu nie :D

E to spoko, złapany na badaniu zawsze może się wykręcić że to tylko taka gra wstępna.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Nie do końca. Jeśli raz byłaś, to ginekolog miał prawo zakładać, że Twoja matka nie ma nic przeciwko temu byś do niego chodziła - bo już raz wyraziła zgodę przez przyjście z Tobą. Gdybyś przyszła pierwszy raz sama, to powinien Ci odmówić.
  • Odpowiedz
@Ginden: Ustawodawca przyjmuje zatem, że żeby decydować o współżyciu nie trzeba być dojrzałym, ale do decyzji na temat lekarzy i ewentualnego leczenia już trzeba być.

No rzeczywiście trochę dziwne, ale z drugiej strony decyzja o seksie z drugą osobą nie decyduje o zagrożeniu życia, ale leczenie już tak. (przynajmniej ja tak rozumiem intencje ustawodawcy)
  • Odpowiedz
No rzeczywiście trochę dziwne, ale z drugiej strony decyzja o seksie z drugą osobą nie decyduje o czyimś życiu

@FilipChG: Niestety, współżycie decyduje o czyimś życiu. Co gorsza - cudzym, nie własnym.

do decyzji na temat lekarzy i ewentualnego leczenia już trzeba być.

Tj. człowiek jest dość dorosły, by samodzielnie zarazić się kiłą (poważne ryzyko poważnych powikłań np. paraliżu czy trwałych zmian kostnych), ale nie jest dość dojrzały by
  • Odpowiedz
@Ginden: Ponieważ włożenie penisa w pacjentkę to naturalna czynność, którą się nie grzeszy. Oczywiście jeśli jest się w związku małżeńskim z pacjentką, lub jest ona pijana #pdk. W przeciwieństwie do badań, które są plugawą czynnością, niemiłą w oczach Boga. Mam nadzieje że rozwiałem wszelkie wątpliwości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: W sumie już trochę konserw sprzeciwiało się temu, by niepełnoletnie kobiety mogły korzystać z usług ginekologa, bo prowadziłoby to do ich rozwiązłości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A znam przynajmniej jeden przypadek pani ginekolog, która wypisuje przez cały rok tabletki, za wyjątkiem świąt wielkanocnych gdy straszy piekłem.
  • Odpowiedz
@Ginden: edytowałem trochę mój komentarz, jak tylko zauważyłem błąd w moim rozumowaniu.

No rzeczywiście trochę dziwne, ale z drugiej strony decyzja o seksie z drugą osobą nie decyduje o zagrożeniu życia, ale leczenie już tak. (przynajmniej ja tak rozumiem intencje ustawodawcy)


Tj. człowiek jest dość dorosły, by samodzielnie zarazić się kiłą (poważne ryzyko poważnych powikłań np. paraliżu czy trwałych zmian kostnych),

No, ale nie można założyć, że seks sam w sobie jest niebezpieczny, bo idąc tym tokiem rozumowania można by zabronić jakichkolwiek kontaktów fizycznych osobom poniżej 18 roku życia (z podawaniem ręki włącznie), bo przecież można
  • Odpowiedz