Wpis z mikrobloga

ma ktoś/wynajmuje kawalerkę w #poznan ? jak tak to jakie są orientacyjne koszty czynszu za takie mieszkanko? I ile gdzieś rachunki wychodzą? Jak chodzi o dzielnicę to Jeżyce, centrum
  • 19
  • Odpowiedz
@UndaMarina: ok, dzięki :) odgrywa tu - jak tak to czy dużą - rolę lokalizacja i typ budownictwa? Jak się prezentuje duży blok poza centrum a kamienica w ścisłym centrum?
  • Odpowiedz
@ddaroo: no pewnie, że tak. W kamienicach masz często ogrzewanie gazowe i trochę wtedy trzeba płacić za to, zwłaszcza jak budynek stary i nieocieplony.
  • Odpowiedz
@urwisjakichmalo: nie o to chodzi, orientuję się z cenach, bo prawdopodobnie będę miał taką na własność, ale to dopiero za rok ;) Sprawdzam orientacyjnie jakie wyjdą mi koszty utrzymania.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: lol, gdzie masz kawalerke ze wszystkim za 1100zł :D? Chyba, że rozmawiamy o jakiejś suterenie, albo nie wiem - luboniu.

@ddaroo ~900-1200 dla właściciela, 250-500zł do spółdzielni, 50-100zł prund/miesiąc. Czynsz zależy min od tego ile jest zaliczkowo wody, ogrzewania itp, czy śmieci już są w nim wliczone i jakie było też zużycie w poprzednich latach (potem to jest podstawa do prognozowania, jak będzie za dużo to dostaniesz zwrot) Na Jeżycach
  • Odpowiedz
Ja wynajmuje kawalerke za 800 + rachunki. Jest to w wielkim domu, gdzie wydzielono osobne wejscie. Z jednego korytarza wchodzi sie do 3 kawalerek. Calosc znajduje sie na poludniu Naramowic. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takze trzeba umiec szukac. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zashi: jakie widzisz plusy i minusy takiego rozwiązania? W domu mieszka też właściciel? Każda kawalerka ma, rozumiem, swoją łazienkę, wc i kuchnię? Mieszkania raczej studenckie w sensie hałas itp.?
  • Odpowiedz
@persil91: Nie wiem kto mieszka w dwoch innych. Halas byl raz (w jakas sobote, tak do 1 w nocy), a mieszkam jakies 8 miesiecy. Oczywiscie kazda kawalerka ma swoj aneks kuchenny i lazienke. Wlasciciel mieszka w innym miejscu. Nie wiem gdzie. Jest spoko, ale bede sie chcial wyprowadzic za kilka miesiecy blizej miejsca pracy.
  • Odpowiedz