Wpis z mikrobloga

5 634 - 3 = 5 631

Tytuł: ISIS Exposed: Beheadings, Slavery, and the Hellish Reality of Radical Islam
Autor: Erick Stakelbeck
Gatunek: polityka
★★★★

Rozczarowująco płytkie. Właściwie jedyny moment, kiedy autor dokonuje próby jakiejś syntezy/analizy to opis strategii internetowej czy też marketingowej IS. Reszta to właściwie newsy, które zainteresowany tematem czytelnik zna zapewne z mediów, oraz personalna i polityczna historia ugrupowania, niewykraczająca poza klepanie dat i nazwisk.

O poziomie zrozumienia tematu najlepiej świadczy finalna konkluzja, w której autor przytakuje, że Daesh nie da się zniszczyć nalotami, bez udziału sił lądowych, nie zająknąwszy się ani słowem, że US Army już tam przecież była i to właśnie odegrało kluczową rolę w *powstaniu* IS!

Tytuł: Dygot
Autor: Jakub Małecki
Gatunek: obyczajówka
★★

Trafiłem w bibliotece i wziąłem po starej znajomości z książkami autora. Niestety, stwierdzam, że im bardziej autor oddala się od konwencji, w której zaczynał, tym mniej mnie jego opowieści interesują. Nie odmawiam książce jakichśtam walorów, nie przeczę, że jest być może lepsza warsztatowo niż wcześniejsze, ale jednak coś sprawiało, że miałem kompletnie gdzieś, co będzie dalej. Ocena wysoce subiektywna.

Tytuł: Mrówka Zofia opowiada o kwiatach, drzewach, jagodach, grzybach
Autor: Stefan Casta, Bo Mossberg
Gatunek: edukacja
★★★★★★★

Genialna książka, w której przyrodnicze ciekawostki są naprawdę ciekawe! Wiedza podana w sposób bardzo interesujący i zarazem bardzo uporządkowany. Jedyny mankament to pomniejsze niedostatki w lokalizacji książki (pisana przez Szwedów, więc pomimo przepisania na polskie realia, mapek występowania roślin w Polsce etc. ciągle jest parę zbędnych fragmentów a w to miejsce paru innych trochę brakuje).

#bookmeter #ksiazki #isis

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania. Dzięki niemu unika się błędów w działaniach. Pobierany jest zawsze ostatni wynik.
kurp - 5 634 - 3 = 5 631

Tytuł: ISIS Exposed: Beheadings, Slavery, and the Hellish...

źródło: comment_RJUZ4RwrUeTse5lwB5NDaDCnYt55x1r6.jpg

Pobierz
  • 2