Wpis z mikrobloga

Słuszny? Jakbym teraz do Ciebie podszedł, uderzył Cię i zaczął Ci skakać po głowie to dostałbym 0,5 roku w zawieszeniu na dwa lata (znajomego tak pobili i takie wyroki dostali). A tutaj za komentarz w internecie, który nawet nikogo nie zranił bo uchodźcy nie potrafią czytać po polsku taki wyrok? O ja #!$%@?, trzeba powolutku #!$%@?ć z tej europy.


@Krzy___ek: Malutkie zawiasy i malutka grzywna. Rzeczywiście straszna sprawa.
  • Odpowiedz
  • 1
@twardy_ryz: Nie można, bo jak ostatnio napisałem "#!$%@? robactwo" w kontekście podludzi którzy biorą kindergeld w Niemczech i teraz kombinują jak jeszcze przytulic 500 na dziecko, to mi skasowali komentarz i dostałem ostrzeżenie że mowa nienawisci czy coś xD no #!$%@?... A ten lewak który mój post zgłosił powinien wyswiadczyc przysługę całemu światu i się zutylizowac
  • Odpowiedz
@franaa: ja w drugą stronę: nazwałem podczłowiekiem i śmieciem gościa, który chciał kupić na allegro za 1 zł coś wartego prawie 2k, poleciałem na tydzień. A jak się nawołuje do zabijania to bany nie lecą ;)
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh: Koledze chodzi o to, żeby sobie #!$%@?ć. To jest bardzo niski wyrok.
Jeśli nawet (co nie jest zresztą prawdą) wyroki za skakanie komuś po głowie są takie same jak za nawoływanie do mordowania ludzi w internecie to może znaczyć jedynie, że wyroki za skakanie po głowie są za niskie, a nie, że wyroki za nawoływanie do mordowania są wysokie.
  • Odpowiedz
@neib1: ja odebrałem to tak, że to jest #!$%@?, że tak to wygląda. I nie znamy całej sprawy, bo mówienie anegdotyczne jest mało wartościowe, jeśli chcemy krytykować jakieś przepisy.

Tym niemniej, ja popieram karanie za nawoływanie do przestępstw, żeby nie było :v
  • Odpowiedz
@m__b: Prawica wyklęta nigdy się nie ogarnie i jeden nagłośniony wyrok nic nie zmieni. Wszak jak to mówią mistrzowie resocjalizacji, to nie dolegliwość kary odpycha sprawców od popełniania czynów zabronionych, ale jej nieuchronność. Rozumiem sprzeciw dot. polityki przyjmowania imigrantów w Polsce, każdy może wyrobić sobie zdanie na ten temat, ale jeżeli ktoś zaczyna propagować ustrój faszystowski i mowę nienawiści twierdząc że ma do tego prawo to jestem za nauczką go
  • Odpowiedz
@m__b: to jest właśnie polski system sprawiedliwości, zwykłego uczciwego człowieka za napisanie tego co myśli daja szybko do pierdla, a w przypadku złodziei i oszustów sprawy ciagna sie latami a potem umorzenie.
  • Odpowiedz