Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do fachowców, albo osób które mają w domu płytę indukcyjną. Przymierzałem się do kupna takiej, ale po wizycie u znajomego trochę mi się odechciało. Płyta ustawiona na pół mocy działa w dziwny sposób, tzn. podgrzewa pełną mocą, potem robi pauzę, gdy termostat wykryje że temperatura spadła znowu załącza pełną moc. Znalazłem też w internecie podobne problemy, np tutaj płyta innej marki - https://www.youtube.com/watch?v=KyZtK4tyKFM - i tak samo, producent zapewnia że to normalne działanie płyty indukcyjnej. Serio tak to działa? Przecież na tym ciężko nawet jajka ugotować, nie mówię już o gotowaniu na "wolnym ogniu". Nie powinno to działać normalnie na pół mocy?

W sumie zawołam też @SOLGAZ bo chyba macie też płyty indukcyjne - wasze też tak działają, czy to jednak defekt albo płyty konkurencji są lipne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #indukcja #solgaz #agd
  • 8
  • Odpowiedz
@dzafel: u mnie plyta tez sie zalacza co iles tam czasu zaleznie od wysokosci "plomienia".

Powiem ci ze to dziala bardzo dobrze. I w sumie duzo lepiej i latwiej kontroluje sie temperature na indukcji niz na gazie.

Na gazie mozeszniejszyc plomien ale na srdoku patelni tak naprawde nic sie nie zmieni i srodek potrawy mozesz przypalac.

Na indukcji smazysz na calej powierzchni rownoniernie. Dochodzi do tego jeszcze fakt ze garnki i
  • Odpowiedz
@dzafel: to standard w plytach indukcyjnych ktore nie moga sie przegrzac. Jajka bez problemu ugotujesz, ale taka praca plyty na pew o bedzie wystepowac w kazdym modelu ;)
  • Odpowiedz
@dzafel: Sprawdziłem i u mnie wygląda to tak. Do czwartego stopnia mocy płyta działa impulsowo, załącza się i wyłącza słychać przy tym charakterystyczne pykanie. Powyżej czwórki płyta działa cały czas, nie przerywa gotowania tak jak na filmie, który zamieściłeś.
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Czyli to standardowa przypadłość płyt indukcyjnych, będę miał to na uwadze
  • Odpowiedz
@dzafel: ja mam płytę Amica i w pewnym zakresie działa impulsowo (ale z większą częstotliwością niż na filmie, który pokazałeś), potem stale (jak u @norbw74).
  • Odpowiedz