Wpis z mikrobloga

Wie Pan co Panie @lechwalesa - ja potrafię Pana szanować jako człowieka, ale jako polityka, prezydenta i człowieka z przeszłością - nienawidzę Pana do szpiku kości. A wie Pan dlaczego?

Z tego samego powodu dla którego nienawidzą Pana miliony polaków, tych samych, którzy chcieliby aby rozliczył się Pan przed Narodem. Tu nie chodzi o jakieś nierozliczone obietnice wyborcze, o sto milionów czy inne Pańskie bzdury.
Widzi Pan, Polacy pokładali w Panu nadzieje, że komuniści zostaną odsunięci od władzy, myśmy nie chcieli wielkich - wiekopomnych zmian, socjalu i praw pracowniczych w pierwszej kolejności - najpierw należało oczyścić "elity" a dopiero potem brać się za stanowienie nowego prawa - a co zrobiłeś Pan - panie @lechwalesa - zacząłeś budować "nowy kraj" na tych samych podwalinach. Mając prezydencką władzę i "swój gabinet" - no ale złożony przecież wiadomo z kogo zacząłeś niby zmieniać Polskę - ale kluczem tych zmian było ukrycie i przeniesienie do nowego systemu najgorszych komunistycznych kanalii, których z nazwisk nie będę wymieniał bo mnie obrzydzenie bierze.
Nigdy i za nic nie udowodnisz Pan swojej szlachetności i uczciwości w świetle tego kogo pozostawiłeś u władzy a jakich morderców chroniłeś przed odpowiedzialnością, o twoich sławnych na świat ułaskawieniach nawet nie wspomnę bo mnie trzęsie od razu!
Pomimo, że mam raptem 33 lata i nie wiele wiem o tych czasach "z własnego doświadczenia" to znam dość blisko ludzi, którzy naprawdę w tamtych czasach wiele poświęcali i stawiali się przeciwko komunie narażając się na mnóstwo problemów.

Stań Pan przed Narodem i przyznaj się, wyśpiewaj swoje grzechy a ludzie ci wybaczą, odejdziesz w zapomnienie ale damy ci wreszcie upragniony święty spokój. Ty, stoczniowy robolu bez matury - bierzesz do łapy więcej emerytury niż mój 80-cio letni dziadek, który poświęcił swoje młode lata na walkę w Powstaniu Warszawskim i który jako pułkownik WP kiedy tylko mógł to wyprowadzał żołnierzy z jednostek, żeby nie brali udziału w tłumieniu strajków albo w stanie wojennym. Ty świnio - zostawiłeś u szczytu władzy Wojska Polskiego bolszewickie kanalie, które niszczyły takich ludzi jak mój dziadek - któremu uniemożliwiali doktoryzowanie się a potem habilitację - tylko dlatego, że nie należał do Partii i nie miał legitymacji....

Jakim #!$%@? cudem dopuściłeś do tego, żeby twoim następcą był syn oficera NKWD - OBCEJ SŁUŻBY mordującej Polaków - Kwaśniewski!
Jak to możliwe, że naczelnym największego polskiego dziennika - jest brak kata z NKWD - Michnik!
Jak to się stało, że Kiszczak i Jaruzelski, Kuroń i paru innych nigdy nie zostali ukarani za swoje zbrodnie!

Ilu to "farbowanych patriotów" wypchnąłeś na stołki?!? Za to cię tak nienawidzimy!

#lechwalesacontent #twbolek
  • 44
@xSQr: twoi starzy spali do południa 13 grudnia? dosrała im jakoś komuna?

Zgadzam się z twoim przekazem, ale chyba lepiej gdyby to mówili ludzie, którzy pamiętają tamte czasy..
Przecież większość ludzi tęskni za tamtymi czasami.. sentyment przejawia się szczególnie silnie w ciągu ostatnich miesięcy.. byli prokuratorzy i tajni współpracownicy wracają do łask, wracamy do tego co było za komuny i nazywamy to "zmianą"
@xSQr: Teraz z perspektywy czasu to mozna sobie #!$%@?, ze okragly stol, ze uklad, ze komunistow sie powinno wszystkich powiesic itd, bla bla, ale w latach 80 ludzie w ogole nie wierzyli, ze cos takiego jak obalenie komunizmu sie moze udac. Dla czego? Bo komunisci mieli caly aparat przymusu pod kontrola, wojsko, milicja, sluzby, do tego w partii bylo ponad 3mln Polakow haha, do tego Rosja za miedza, do tego rosyjskie
, myśmy nie chcieli wielkich - wiekopomnych zmian, socjalu i praw pracowniczych w pierwszej kolejności - najpierw należało oczyścić "elity" a dopiero potem brać się za stanowienie nowego prawa


@xSQr: Pomijając trudność w określeniu, czego tak naprawdę "my" chcieliśmy (zapytaj kilka osób, które w owych czasach nosiły Solidarność w klapie - każda powie Ci co innego)...
sposób przeprowadzenia zmian to przedmiot debaty historycznej, która być może nigdy nie zostanie jednoznacznie rozstrzygnięta.
@xSQr: Ja tam go w ogóle nie szanuję. Ten człowiek, nawet pomijając jego donoszenie, zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy, często głosząc bardzo niewybredne rzeczy, a do tego jest zwykłym analfabetą. Teraz jeszcze tylko wyszło na jaw, że jest donosicielem i kłamcą.

Nie mam do niego szacunku, nawet jako do człowieka. Żeby chociaż zachowywał się z odrobiną pokory i skromności, ale nie - on jest najmądrzejszy i jest największym Polakiem. Wstyd
@1337KiNG: @linux-magazine: niestety patrzac na obecna fale krytyki itp posty jak opa, nasuwa mi sie jeden wniosek. Najlatwiej ten poziom krytyki, odzegniania od czci wszelakiej przychodzi mlodym ludziom, ktorym w glowie sie nie miesci jak cos takiego jak komuna moglo i funkcjonowalo w Polsce. Podzial na czarny-bialy, my i oni i to ze za jednym pociagnieciem mozna bylo usunac komune, caly aparat wladzy i sily w Polse i zastapic to
1. @xSQr powiedział w co ludzie wierzyli. I oni wierzyli, że Leszke-smieszke skokiem przez płot obalił komunizm. Nie widząc, że inne kraje znacznie szybciej i lepiej go obaliły.


@troodon: I właśnie taki był sens postaci Wałęsy, to miał być symbol, prosty robotnik tymi ręcami obala komunę i przegania ruskich, w imię ojca i syna i ducha świętego. To miała być kukiełka dla szaraczków, role model, solidarność potrzebowała kogoś takiego i aparatczycy