Wpis z mikrobloga

pragnę was poinformować że bizancjum przestało być #!$%@?, właściwie zaczęło być nawet nieco łatwe.
Zmieniło się niby nie wiele a jednak wszystko, dobra do rzeczy.
Bizancjum może zrywalizować ottosów co daje parę dodatkowych punktów do relacji z innymi ich wrogami, czyli można już wziąć na spokojnie bizancjum sojusz z polską zanim cię najadą ottomanie, co lubili robić dosłownie miesiąc przed taką możliwością.
picrel ja po wojnie.
#eu4
Xardin - pragnę was poinformować że bizancjum przestało być #!$%@?, właściwie zaczęło...

źródło: comment_j0wvRv89FylTNYJvcFsWBjYMpV74FG9R.jpg

Pobierz
  • 9
@Xardin: Ładnie. U mnie zawsze jak uda mi się załatwić sojusz z Polską, to zawsze odmawiają wzięcia udziału w wojnie (obronnej), bo walczą z jakimś brunswickiem albo innym ulmem, i muszę szukać pomocy u Węgier ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Xardin: No właśnie, to jest problem, bo po zakonie prawie zawsze wpadają w wojny w HRE. W każdym razie, na 7 restartów, miałem tak z 5 razy.
@Xardin: Mi się trafił sojusz z Austią i Węgrami. Mimo misji na Konstantynopol Otto nie zaatakowali przez 30 lat. Pech chciał, że spieprzyłem sprawę z westernizacją i po grze.
@Xardin: zmotywowałeś mnie do zagrania Byzantium, ogólnie Sojusz z Polską gwarantuje mi wygraną w każdej wojnie, do tej pory tylko pierwsza z Otto była ofensywna, reszta defensywne, co ułatwiało proszenie o pomoc sojuszników :) Wenecja dostała srogo od Polski, Serbia też, za niedługo kolejna wojna z Otto, tylko czekam aż wykrwawią się lekko z Memelukami lub jakimkolwiek innym większym sąsiadem