Wpis z mikrobloga

@ArTwo: zależy co chcesz wiedzieć, z G17 strzelałem trochę a SFP9 mam własne. Mój kolega miał długo G17, a po strzelaniu z mojego sprzedał od razu klocka i kupił SFP9 i jest nim zachwycony.
  • Odpowiedz
@tage: No właśnie z g17 sie nastrzelałem w klubie i mi pasował, ale...no właśnie był tylko ok. A sfp9 mam okazję kupić w przyjemnej cenie 3300 i to ral8000. Powiedz mi jak chwyt sfp9 w porównaniu z G17 bo 4g z najmiejszą nakładką jest dla mnie ok bo mam dłonie dosyć małe ( ͡° ͜ʖ ͡°) HK nie będą za duże?
  • Odpowiedz
@ArTwo: masz zestaw nakładek do dopasowania w HK, ja miałem do czynienia tylko z 3g klocka. Sam chwyt jest wygodniejszy i pod lepszym kątem ustawiony. Co do koloru to czarny wydaje mi się lepszy i przez dłuższy czas ten brązowy był tańszy bo go nikt kupić nie chciał. Jak jesteś z Wwy to możemy przejść się razem na strzelnicę to przymierzysz się sam.
  • Odpowiedz
@tage: Niestety nie jestem z Warszawy i trochę mam obawy przed kupnem nie taniej broni bez sprawdzenia, ale ryzyko jest małe bo przy takim chłonnym rynku używek to odsprzedaż z niewielką stratą będzie łatwa ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Co do koloru to trochę dziwne bo glocki w kolorze olive są droższe niż czarne i zawsze mi się ten kolor bardzo podobał.
  • Odpowiedz
@ArTwo: ja kupiłem hk, bo mi się podobał, a nie ze względów praktycznych. :D Z odsprzedażą też nie wróżę problemów, a kolor myślę że słabo wygląda ten odcień ral8k.
  • Odpowiedz
@tage: Kurczę chyba mnie namówiłeś bo też mi się podoba bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do koloru to czarny taki nudny trochę ( ͡ ͜ʖ ͡)
A jak spust?
  • Odpowiedz
@ArTwo: SFP9 na pewno jest lepszy od Glocka, praktycznie pod każdym względem. Z tych dwóch brałbym zdecydowanie HK. Oczywiście jest pytanie, czy różnica pomiędzy nimi uzasadnia kwotę, którą trzeba dopłacić. Ale to już każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie.

Strzelałem parę razy z SFP9 i jak dla mnie to ten pistolet jest jakiś niedorobiony. Niby fajny, ale czegoś mu brakuje do więcej niż "narzędzia" codziennego użytku. Spust jest moim zdaniem mocno przeciętny, absolutnie nie podzielam zachwytów. Trochę mam też żal do HK, że w Europie wypuścili produkt trochę drugiego sortu - Amerykanie mają VP9, a u nas jest wersja z nieco odchudzonym zamkiem, bez oficjalnego wsparcia dla 9x19 +P.

Oczywiście pewnie nie jestem obiektywny w krytyce SFP9, bo sam zdecydowałem się na Walthera PPQ, a więc bezpośrednią konkurencję. Z PPQ wystrzeliłem 1500 sztuk amunicji, z różnych SFP9 poniżej 200 i po pół roku murem stoję za swoim wyborem. Ponownie kupiłbym
  • Odpowiedz
@ppqa: W recenzjach jest częste porównanie HK i PPQ jako, że są bardzo podobne. PPQ nawet nie rozpatrywałem, chyba słaby marketing mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ArTwo: Walther daje kompletnie ciała z marketingiem w Polsce. Dodatkowo ten pistolet ma półkową cenę sporo wyższą niż 4000 zł. Ja kupiłem za 3650 zł na takiej zasadzie, że z ulicy, prawie bez pytania dostałem rabat z kwoty 4299. o_O
Dziwna polityka sklepów w tymi rabatami to jest temat na osobne marudzenie...
  • Odpowiedz