Wpis z mikrobloga

Wszędzie widzę zachwyt nad wypłynięciem teczki Bolka, ja też się cieszę, ale nikt nie zadaje sobie pytania, które zadawać sobie powinien każdy myślący człowiek, a które zadawać kazali już starożytni Grecy - 'cui bono?', 'kto korzysta?'.

Taka publikacja nie jest przypadkowa, okres, w którym się to dzieje nie jest przypadkowy. Takich teczek jest tysiące, ich kopie znajdują się w Moskwie. Takie teczki mają nie tylko politycy i 'działacze' opozycji PRL, ale również sędziowie, prokuratorzy, wojewodowie, adwokaci, lekarze czy, co bardzo ważne, dziennikarze.

Publikacja tych materiałów jest demonstracją siły, pokazuje, kto trzyma smycz i kto, pomimo 25 lat 'wolności', jest ciągle groźny. To ma pokazać wszelkim 'Różom' i 'Stokrotkom', po której stronie barykady stoją i stać muszą.
#lechwalesacontent #4konserwy #neuropa #lechwalesa #afera
  • 12
@czarny_i_zly: Tak, załóżmy nawet, że Olejnik była TW (a nie ma na to żadnego dowodu). Co dwudziestopięcioletnia dziennikarka niepowiązana z opozycją mogła takiego strasznego zrobić, że upublicznienie tego byłoby dla niej problematyczne nawet po 35 latach i można by ją tym szantażować?
@czarny_i_zly: Ale to jest nielogiczne. Przyjmując twoją narrację jako taka Stokrotka w tym momencie polecialbym do Kaczyńskiego się do wszystkiego przyznać. Jako nawrócony zostałbym gwiazdą PiS, a trzymając się starego złego antypolskiego satanistycznego układu w każdej chwili mogę polecieć. Wałęsa w końcu nie zdradził, nie przeszedł na stronę prawdziwych patriotów. Nadal szkalowal marszałka Kaczyńskiego, który jest uosobieniem tego wszystkiego czym jest Polska. Był wierny swojej roli, a mimo to nagle ni
@Ginden: Nie ma dowodu, do wczoraj nie było dowodu na Bolka; czy myślisz, że Kaczyński bredził zwracając się per 'Stokrotka'? Nie wiem co mogła zrobić i czy coś zrobiła, ale sam fakt podpisania zobowiązania do współpracy i ew. donoszenie na kolegów, nawet na studiach, dyskredytuje dziennikarza. Dyskredytuje również sędziego, adwokata, prokuratora czy polityka, dlatego jest to tak mocny hak.
@lowca_chomikow: leki wzięte?
@czarny_i_zly: fajne ad personam. Widać, że przyznajesz mi rację. W końcu jakbyś miał jakiś logiczny powód dla którego mieliby udupic Wałęsę, to byś go podał zamiast tej szczeniackiej próby obrażenia mnie poprzez imputowanie choroby psychicznej....
@lowca_chomikow: Wałęsa już dawno odpłynął, jego żona porównywała go do papieża, on stwierdził na wykopie, że sam obalił komunizm, uwierzył w swoją doskonałość i wybitność. Jeden z najbardziej znanych Polaków, ikona i laureat nagrody Nobla. Niestety dla niego, od kilkunastu lat jest jedynie gadającą głową, nie ma wpływu na cokolwiek, jego przydatność się skończyła dawno temu. Jeżeli agentura miała zagrać czyjąś teczką, nie mogli dokonać lepszego wyboru. Pokazali, że nie zawahają
@lowca_chomikow: Przecież to jest nawiązanie do tego, co napisałeś o przyznawaniu się. Ty masz rozwojenie jaźni?

Przyjmując twoją narrację jako taka Stokrotka w tym momencie polecialbym do Kaczyńskiego się do wszystkiego przyznać. Jako nawrócony zostałbym gwiazdą PiS, a trzymając się starego złego antypolskiego satanistycznego układu w każdej chwili mogę polecieć.
@czarny_i_zly:
Z jednej strony osoby które miały coś za uszami i nie chciały/nie dopuściły do lustracji uratowały swoje tyłki/posady/emerytury, ale przy tym pozwoliły na wieczną grę teczkami. Może liczyli na to, że nikt ich nie wyciągnie aż do ich śmierci - o ile będą lojalni. Albo myśleli krótkoterminowo - o utracie pracy, emerytury, zdradzonych kolegów.

Patrząc z perspektywy czasu przeprowadzenie lustracji wybiłoby z ręki teczko-broń. Owszem, początkowo byłby młyn, ale przy