Wpis z mikrobloga

Halo, czy jest tu ktoś kto kręci grzałki? Każda grzałka, którą skręcę (kanthal 0.4) przy podgrzewaniu na sucho przed dodaniem waty wydziela kłujący, wręcz metaliczny zapach ale nic nie paruje (jakiś ewentualny olej maszynowy). Problem w tym, że nie ważne ile razy je wypalam ten zapach nadal pozostaje. Jeżeli zapodam na to watę i nasiąknę liquidem to smak liquidu jest niewyraźny a w gardle mam smak metalu, który kłuje mnie po nozdrzach. Wszystkie buildy testowałem na single/dual RBA do smoka tfv4. Zawsze ten sam efekt. Stockowe grzałki działają tak jak powinny. Jutro przychodzi do mnie griffin i jak się okaże, że znowu będzie ten zapach to będę musiał zmienić dostawcę kanthalu bo ewidentnie to będzie jedyny czynnik, którego nie sprawdziłem. Stąd moje pytania:
- Czy ktoś może wyrazić opinie o kanthalu z e-dymu? Właśnie ten posiadam i nie mam porównania.
- Gdzie kupić druty we #wroclaw w okolicy śródmieścia?

  • 15
@Vibbom: Czyli legitne.

@beer_man: Zauważyłem, że przy podłączeniu RBA (na stockowych grzałkach tak nie ma) podstawka atomizera zbiera czarny osad a insulator na jednym rba zmienił kolor na brązowy. Już nigdy więcej nie kupię produktu smoka bo nie jest wart swojej ceny. A co do wygotowania - można pokolorowaną na czarno stal nierdzewną wygotować czy lepiej w wodzie z mydłem? Bo na Griffinie nie chcę popełniać tych samych błędów.
@Spooder-Man: Aktualnie na rynku nie ma lepszego budżetowego tanka od TFV4, na dodatek ja po nakręcenia u jakichś 20 grzałek na dual RDA nie zauważyłem żadnych śladów użytkowania (wapowany jest codziennie). Na dodatek dodam, że w robocie codziennie kręcę około 5 grzałek i wiele razy kreciłem na kanthalu od e-dymu i nie mam mu nic do zarzucenia. Mimo tego polecam ci kupić sobie pare innych drutów w stacjonarnym sklepie i sprawdzić
@rozowo-niebieski_pasek: To powiedz mi czy wnętrze bazy (tego elementu który łączy się z modem) przybiera u Ciebie kolor czarny? Nie wydaje mi się to normalne. Gdyby moje RBA działały dobrze to bym się nie skarżył na smoka, ale po prostu nie mogę niczego palić co sam ukręcę.
@Spooder-Man: a na innych rta/rda tez tak masz? moze problemem nie jest drut (btw - drut warto przetrzec spirytusem), tylko wata? czasem (zawsze ;-)) przy wickowaniu warto bardzo dokladnie wymyc rece/zalozyc jednorazowe rekawiczki. zreszta - mimo rekawiczek muji ma breaking in time - przez dwa/trzy ml lq moze oddawac dziwny smak.
@vgf_: Nie jest to wina waty, bo próbowałem dwóch różnych rodzajów. A tego nie przetestuję przez kilka dni bo nie da się tego wapowac. Po jednym zaciągnięciu człowiek ma chęć rzucić tym rba w cholerę. Jak już wcześniej mówiłem jutro leci do mnie Griffin i dam znać co i jak.
@Spooder-Man: moge Ci podeslac jakies grzalki na sprobowanie jak dostaniesz griffina - clapton/fused/staggered, wybierz rdzenie i daj znac na pw jak cos. kanthal kupuje lokalnie, nie z edymu i wiekszosc to kanthal d.
@Spooder-Man:
@vgf_: A to nie przypadkiem jakiś hotspot? Mi na początku jak rozgrzewam kanthala, a go nie wykapie to też śmierdzi, bo zbiera się np. Naskórek. Ostatnio mam w nawyku mycie szczoteczką po uformowaniu grzałki.