Wpis z mikrobloga

@tabarok: Mówiłem właśnie o gratach. Na forach często się zdarzają do sprzedania zestawy w cenie ok. 1000 zł, czasem trochę więcej, czasem mniej. Kwestia dołożenia, wiele osób robi samodzielnie.

@Lukassz: Same graty do zwykłego Hi-Fi są tanie, jak dobrze poszukasz to subwoofer i wzmacniacz dostaniesz za 200 - 250 zł. Do tego wiązka i dodatkowe głośniki w boczkach, myślę że za 100 zł do wyrwania. Ale jak powyżej, trzeba to jeszcze zamontować w samochodzie. Czyli wyjąć fotele, tunel środkowy, poprowadzić wiązkę pod wykładziną, pod progami, do drzwi, do bagażnika. Kupa roboty, ale wykonalne. Nie wiem, ile by ktoś wziął za robotę.

@sorek: Tak bardzo w skrócie, to całe DSP to skrót od Digital Sound Processor, czyli taka elektroniczna jednostka sterująca dźwiękiem w samochodzie. Oczywiście opiera się to na pomiarach takich czy innych itd., ale dla użytkownika sprowadza się to do tego, że jest dużo różnych regulacji, wielopasmowy equalizer, jakieś efekty, echa, symulacje itd. Czyli masz dużą kontrolę nad dźwiękiem, możesz sobie podbić dokładnie określony kawałek pasma akustycznego, np. tylko bas, ale nie ten wyższy, dudniący, tylko najniższy, albo jak masz za ostrą górę, to sobie lekko zmniejszasz... i tak dalej. To są właśnie te różne częstotliwości. Nie wiem
  • Odpowiedz
@jamtojest: robota mnie nie interesuje, bo zrobię to sam z bratem, a ceny gratów są akceptowalne. Tak więc na lato jak będę miał jakiś hajs do wydania to się zastanowię nad hifi, dzięki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest: dziękuję Ci serdecznie :) czy jest jakieś konkretne radio/wzmacniacz i głośniki które byś polecił? Nie ma dobrych radii z wbudowanym porządnym wzmacniaczem?
  • Odpowiedz
@sorek: Nie jestem żadnym znawcą ani autorytetem, więc nic konkretnego nie polecę. Ale przede wszystkim nadal nie wiem, co chcesz osiągnąć ;) Dla mnie na przykład audio w E39 jest w porządku, tylko brakuje mi basu, więc dla mnie wystarczy do fabrycznego zestawu dołożyć subwoofer. Większość ludzi jednak by chciała coś więcej.

Radia mają prawie wszystkie wbudowany wzmacniacz i można na tym grać, ale z jakiegoś powodu każdy poważniejszy system
jamtojest - @sorek: Nie jestem żadnym znawcą ani autorytetem, więc nic konkretnego ni...

źródło: comment_FkLE4OBQMVZwtf3auc0zXDCJfhoHMX4F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest: jakbym już radio zmienial to wygląd mnie nie interesuje, jedyns rzecz do jakiej bym chcial navi to musialoby byc cos z androidem - ale slyszalem ze te slabo brzmią.. ;/

Zastanowię się nad tymi hertzami + subwooferem nad akumulatorem. Pytanie czy mogę to podpiąć pod zwykłe radio czy nie warto go na coś lepszego wymienić?
  • Odpowiedz
@sorek: Jak się da wzmacniacz, to te na androidzie też zagrają dobrze ;)

Możesz pod zwykłe fabryczne radio, moim zdaniem jako źródło będzie ono spokojnie wystarczające. Ewentualnie możesz zacząć od wymiany głośników i dołożenia suba, a jak się okaże, że z fabrycznym radiem nadal Cię nie zadowala, to wtedy wymienisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest: super, jeszcze jedno pytanie - wzmacniacz najlepiej jest zapewne wrzucić w miejsce zmieniarki cd - jak z okablowaniem - trzeba będzie wszystko ściągać?

I za jaka firma wzmacniacza polecasz mi się ewentualnie rozejrzeć?
  • Odpowiedz