Wpis z mikrobloga

Odnośnie moich problemów z odzyskaniem pieniędzy, które zawarłem w tym wątku. Która strona lepsza do tego: e-sad.gov.pl czy sadinternetowy.pl? Na razie zarejestrowałem się na tej pierwszej, ale od 2h czekam na #!$%@?ą nazwę użytkownika... Z czystej ciekawości, potem gdzieś się muszę ciągać po jakiś sądach czy po złożeniu pozwu mam tzw. #!$%@? i sprawa toczy się do momentu odzyskania przeze mnie kasy? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Mam już przygotowane wszystkie papiery, minęły 2 tygodnie od momentu, gdy gościu dostał już wezwanie do zapłaty, teraz chcę z tym działać. Wołam jeszcze @maniac777
#esad #sad #prawo #dlug #pozyczka #kiciochpyta #finanse
  • 8
@frikuu: A nie wystarczy napisać pozwu w trybie nakazowym do twojego sądu rejonowego? W necie szukasz formularza, wypełniasz, przelewem płacisz 30 zł i wysyłasz poleconym.
@Wykoppeel1230: dobra ostatnie pytanie, sry że zawracam Ci gitarę, ale nie mam się kogo poradzić... Na stroniem mam wymienić dowody, tj. typ dowodu/oznaczenie dowodu/fakt stwierdzany/opis. Czyli ogólnie np:

- typ dowodu - umowa
- fakt stwierdzany - umowa pisemna między powodem a dłużnikiem
- opis - w sumie nieobowiązkowy, więc zostawiam puste

I co, i tyle? Nie zamieszczam jakiś skanów umowy itd, tylko suchy opis? Bo mam skany wysłania listów poleconych,