Wpis z mikrobloga

@Syn_Krzysztofa: Miłość młodzieńcza jest czysta. Patrzymy w głąb serca drugiej osoby, nie obchodzi nas z jakiego domu pochodzi, czy mamy przed sobą świetlaną przyszłość, nie przejmujemy się jej otoczeniem, nie martwimy się zdradą i fochami. Chcemy tylko miłości. Czyste emocje bez żadnej logiki. Im jesteśmy starsi tym trudniej pozostawać czystym.
Jakies zwiazki chemiczne aie tworza w mózgu przy czyms "pierwszym" wiec i przy pierwszej milosci.


@TheNaturator: #!$%@?

bo nastoletnia emocjonalnosc jest znacznie silniejsza i bardziej nieobliczalna niz w pozniejszych latach zycia


@Jalowo_godka: A jeśli pierwsza miłość ma miejsce już po nastoletnich latach?
@Syn_Krzysztofa: Nie wiem, czy nigdy, bo chociażby w chorobach neurodegeneracyjnych pewnie można zapomnieć. Jeśli szukasz naukowej odpowiedzi, a nie jakiegoś #!$%@? o młodzieńczej czystości i innych naiwnych teorii, wbij np. na google scholar i poszukaj artykułów poruszających wpływ emocji na zapamiętywanie.
@masowy_solipsyzm: Wpływa to na naszą pamięć właśnie przez emocje. Im większe emocje tym bardziej coś pamiętamy, dodatkowo do pierwszej miłości wraca się przy każdej okazji i rozczarowaniu więc ta pamięć się utrwala. Do tego często porównuje się następne związki z tym pierwszym i jeszcze przy takich pierwszych miłościach rozstania często są bardzo bolesne co też ma wpływ na pamięć. To chyba wystarczy żeby przez długi czas pamiętać. A jeśli ciebie bardziej
@cwiercwieku: Ale to cały czas są jakieś ogólniki.

Wpływa to na naszą pamięć właśnie przez emocje.


Tak i dlatego zasugerowałem żeby szukać artykułów naukowych z tymi hasłami. Samo powyższe zdanie nie jest wyjaśnieniem.

Im większe emocje tym bardziej coś pamiętamy


Potrzebne źródło. Co z wydarzeniami o mocno negatywnym ładunku emocjonalnym i wspomnieniami o nich, które są wypierane?

dodatkowo do pierwszej miłości wraca się przy każdej okazji i rozczarowaniu więc ta pamięć
@masowy_solipsyzm: a skąd wiesz na jaką odpowiedź liczył autor? jeśli ktoś zada pytanie dlaczego ktoś drapie się po dupie to niekoniecznie oczekuje naukowego wyjaśnienia zahaczającego o neurobiologię, psychologię, medycynę i astronomię tylko po prostu odpowiedzi "bo go swędzi"
@cwiercwieku: Nie wiem, dlatego przywołałem psychologię i neurobiologię, które oferują różne poziomy wyjaśnienia. Neurobiologia bardziej podstawowy, związany z mechanizmami mózgowymi, a psychologia ogólniejszy, "bardziej po ludzku". Ale dają jakieś wyjaśnienie, w przeciwieństwie do Twoich odpowiedzi.
@masowy_solipsyzm: to może wyjaśnij bo póki wszystko tylko negujesz w stylu: to źle, to gówno, o #!$%@?, słabizna ale sam nic konkretnego nie napiszesz. Więc albo wyjaśnij tak jak należy, naukowo, zahaczając o neurobiologię i psychologię albo się nie odzywaj skoro nic nie potrafisz oprócz negowania. I nie, nie odsyłaj mnie do artykułów naukowych bo to nie jest żadne wyjaśnienie. Autor zadał pytanie to może mu odpowiedz skoro masz taką rozległą
@cwiercwieku: Ale ja właśnie nie twierdzę, że mam gotową, ostateczną odpowiedź, bo pamięć i emocje to rozległy temat. Za to wiem gdzie można odpowiedzi szukać i już na samym początku zasugerowałem to autorowi pytania.
Myślę, że bardziej pożyteczne jest poinformowanie gdzie można znaleźć odpowiedź niż wciskanie komuś swoich przekonań.
Równie dobrze mogę Tobie powiedzieć, żebyś się nie odzywał, skoro nie potrafisz nic wyjaśnić, tylko pisać co Ci się wydaje. Tym bardziej,