Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #oponyzimowe #nokian

witam mirki, noszę się z zamiarem kupna opon zimowych firmy nokian http://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-wr-d4
i poszperałem troche w internetach na temat miejsca produkcji: firma przeniosła swoje fabryki z finlandii do rosji no i krążą w związku z tym opinie jakoby te ruskie były gorsze . oczywiście internet nie byłby internetem gdyby z opinii na różnych forach i sklepach nie wychodziły by sprzeczne wnioski. połowa ludzi jest zadowolona a druga połowa oczywiście odradza. są też tacy co z rosji niczego by nigdy nie kupili i już woleli by z chin jakieś gównoopony ale oby nie od ruskich. są też i tacy co znali kogoś kto kiedyś miał i były ok ale mu mechanik odradzał bo słabo się wyważają. wtf? czy jest tu może ktoś kto handluje , wyważa, zakłada, sprowadza takie opony?a może ktoś się zna i posiada coś co ma podobne parametry i może z całym sumieniem polecić? jak to się faktycznie ma bo zdrowy rozsądek podpowiada ,że technologia to technologia i normy na rynek europejski obowiązują te same, także teoretycznie nie powinno być ważne gdzie te opony zrobili- tak jak big mac smakuje tak samo -nie ważne czy jesteś w polsce czy usa. no ale chemia z niemiec niby taka sama a lepsza( ͡° ͜ʖ ͡°)mircy pomóżcie zagubionemu w oponiarskim świecie mirkowi.bedo plusy( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-205-50-r17-93-v-xl/103827856

masz tu hamowanie, opory toczenia i spalanie no i głośność. póki co jedyna opona klasy A, bardzo dobrze wypada w testach. nie wiem czy wszystko będzie zachowywać się podobnie- testy od czegoś są i współczynniki też. w sumie nie mam jakiegoś doświadczenia w oponach ale skoro ta marka dostała duże noty w testach szczególnie w cenie do jakości to po co przepłacac za micheliny?
@mikeeho: Ja mam Nokiany tylko A4. To mój trzeci komplet na trzecim aucie, jeździłem na różnych - Pirelli, Michelinach Alpin, nawet na Dębicach. Tyle powiem, że jak skończy mi się ten komplet to bankowo też kupię Nokiany. Równać się mogły tylko Micheliny ale są droższe. Bierz śmiało Nokiany ;)
Dwa komplety made in Finland, jeden Russia. Nie było żadnej różnicy. Ostatni komplet brałem w październiku 2015. Jeździłem na nich Citroenem Xantią, Toyotą Corollą i teraz BMW E46. Pierwszy komplet dostałem z autem, byłem na tyle pod wrażeniem, że potem już się nie sugerowałem.
@mikeeho: Ja ich nie słyszę, mają jakąś tam technologie "Silent sidewall" ale nie buczą. Drogę trzymają perfekcyjnie. Nie interesowały mnie w sumie inne kryteria niż to czy będą perfekcyjnie trzymać drogę. Mocne 9/10 bo zawsze da się pewnie jeszcze lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)