Wpis z mikrobloga

@rotflolmaomgeez: Biała linia o grubości 1/10 px na czarnym obiekcie nadal będzie białą linią na czarnym obiekcie o zadanej grubości, czyli wspomnianym 1/10 px, nie ma tu żadnej magii z przezroczystościami. To jak jest wyświetlana na ekranie to co innego, ale kompletną bzdurą jest stwierdzenie, że 1/10 piksela białej grafiki oznacza biały piksel z 90% przezroczystości.
  • Odpowiedz
@netes: ale o co chodzi, bo nie rozumiem? Czepiasz się słowa "oznacza" czy jak? To skrót myślowy. Oczywistym jest, że nie ma jak wyświetlić 1/10 piksela, więc powiedziałem jak się to wyświetla w przypadku grafiki wektorowej, przewodnią myślą było oczywiście że piksel nie jest elementarną jednostką grafiki, mimo że jest elementarną jednostką rozdzielczości. Ale zostałem zaatakowany przez purystę językowego.
  • Odpowiedz
@rotflolmaomgeez: Takie skróty myślowe bardzo często wprowadzają później ludzi w błąd. Tak jak już wyżej napisałem - linia o grubości 0,1 px zawsze będzie linią o grubości 0,1 px, szczególnie w grafice wektorowej. Sposób jej prezentacji na ekranie to kwestia odrębna. Nie czepiałbym się gdybyś napisał, że linia o grubości 0,1 px w grafice wektorowej przy nominalnym powiększeniu będzie reprezentowana przez linię o grubości 1 piksela z przezroczystością 90% - choć
  • Odpowiedz