Wpis z mikrobloga

#ewatylman Wiecie, mnie nadal męczy nurt wiązania niebieskiego z satanizmem. Rutka wyśmiano, ale po obcięciu głowy tej biednej dziewczyny przez kolegę Kajtka, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby Adam i Kajetan byli kumplami, czytującymi sobie od czasu do czasu "poezje pogańskie". Adam był z tych naiwniejszych, o coś wkurzył się na Ewę (może się z niego śmiała, że bez niej nigdy by nie awansował), wystawił ją Kajtkowi (który obmyślił cały plan szczegółowo znając Poznań bardzo dobrze), a teraz nie jest głupi, bo za przyznanie się by dostał dożywocie, a gdyby go jednak wypuścili, to za zgłoszenie prawdziwego sprawcy Kajtek zjadłby mu całą rodzinę...
  • 11
@lavinka: dla mnie jest to niedorzeczne, jakaś teoria nie wiadomo skąd, wymyślona przez ludzi rządnych sensacji, a główną przesłanką do jej sformułowania jest medialność obydwu spraw. W ten sposób z każdego mordercy w Polsce można zrobić znajomego Adama Z.
@lavinka: może adam z kajtkiem razem imprezowali a później złapała ich gastro faza i wzięli na wynos rękę bezdomnego ale smak im nie podszedł bo chcieli coś lżejszego i świeżego... historia tak samo prawdopodobna jak ta z satanizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lavinka: Wątek świadomego i zaplanowanego porwania oczywiście należy brać pod uwagę - no może bez tej wersji o współdziałaniu z Kajetanem ;) Tylko, że nasuwają się wątpliwości. Bo po cóż by Adam Z. w zmowie z kimś drugim, obrał taki moment porwania kiedy będzie pierwszym podejrzanym? Nie musiał się podstawiać, mógł ją porwać kiedy chciał, zwabiając do samochodu na ulicy i zapewniając sobie wcześniesze alibi. Po drugie, przebieg sytuacji z wieczoru
@lavinka: W istocie bardzo możliwe, że ktoś mógł wcześniej zaplanować uprowadzenie i użyć go jako kozła ofiarnego. Problem tylko w mocy sprawczej tej osoby, która mogła wymóc później na Adamie Z., że ją kryje. Może to byli ci policjanci z mieszkania opracyjnego, którzy później złożyli zeznania, że im się przyznał do utopienia w Warcie i zostali przekwalifikowani na świadków? Szkoda mi dymisji tego Komendanta Głównego Policji, Inspektora Maja. To był gość
@lavinka: bardziej pasowałaby jednak do niego jakaś paczka odprawiająca wróżby, bo on bardziej książkami tego typu się interesował,(księżyc, wróżki, elfy, cosplaye i wilki) nawet w tv coś było o morderstwie wsród wikan, więc jak już to jakieś wierzenia neopogańskie, magia itp., ale raczej nie ma co wiązać jego poglądów z działaniem w stosunku do Ewy.
Za to odcięta ręka bezdomnego jak najbardziej pasuje mi do Kajetana i można by zbadać DNA