Wpis z mikrobloga

Tracę powoli nadzieję na znalezienie Saaba Aero 9-3 convertible (2008-)… Rozważam jeszcze Volvo C70 (2010-), ale może jest coś równie interesującego, bezdachowego w okolicach 65 tys?

Odpadają na pewno roczniki starsze niż 2005, japończyki, samochody dla kobiet (i małych ludzi w stylu Boxstera), konwersje z hatchbacków, roadstery. Tylna kanapa musi być, choćby symboliczna.

Silnik mocny, benzynowy, skrzynia automatyczna, dach miękki i wysokiej jakości wykończenie - ma dawać przyjemność i satysfakcję.

…No i ostatnio powróciło widmo zwane Range Rover Sport… ale ja chcę cabrio :(

#samochody #motoryzacja
  • 16
@uncle_Henryk: za amerykańcami też nie przepadam, choć rozważałem coś o podobnym charakterze - XK8, ale przerażają mnie koszta utrzymania takiego samochodu i również niezwykle mała dostępność na rynku wtórnym. Ta sylwetka jest piękna, blisko wymarzonego DB9 :)
@dGustator: widzę kolego zna się na motoryzacji jak poluje na Saaba aero ^^ można jeszcze by uderzyć w e93 ( hard top ) albo brera spider x soft top ewentualnie c207 E cabrio
@dGustator: C70 sobie odpusc. Silnik fajny ale cala zabawe psuje skrzynia - straty mocy oraz awaryjnosc. Masowo padaja przy przebiegu 130-150 tys
W instrukcji zalecane bylo, żeby nie wymieniac oleju i 99% osob tak niestety zrobilo
w Eurokasie od wakacji stoi biala C70, nawet bylem ja obejrzec ale cena z kosmosu... moze po paru miesiacach beda chcieli rozmawiac. Jak cos to PW dam Ci namiary ( ͡° ͜ʖ ͡
@Gojsonov: A5 oglądałem i rozmyślam - choć na żywo nie widziałem, ale A4 dla mnie zbyt powszechne auto mimo wszystko :-) choć wiem, że poziom wykończenia wysoki.

@emasele: nie powiedziałbym, że się znam… Po prostu kocham Saaby - w zasadzie wszystkie modele mi się podobają za wyjątkiem najnowszego 9-5. Miałem już Saaby (stare, nowe) i chcę następnego - bo społeczność tej marki jest najlepsza ze wszystkich :) e93 podobnie jak
@dGustator: Stare volvo owszem, natomiast nowe juz niekoniecznie. Od ladnych paru lat ida w kierunku aut modnych, ekologicznych, nowoczesnych natomiast pod maska podzespoly policzone na konkretne przebiegi - z założenia auto ma sluzyc 4-6 lat a potem nagromadzenie usterek w takiej ilosci i cenie ze naprawa nie jest oplacalna. Ma przetrwac 2-4 lata u pierwszego właściciela w miare bez awarii a potem byc w na tyle dobrym stanie, zeby znalazł się
Sorry chłopaki, ale dopiero zauważyłem te powiadomienia - nie wiem dlaczego, ale miałem jako odczytane

@BodyBagz: był 9-3 II, ale starszy rocznik w innej „budzie”. Teraz szukam nowszego. Obecnie mało jeżdżę i została tylko stara Vectra - na ryby i grzyby :)

@Ulica: Flavię widziałem, z tego co wyczytałem to Chrysler 200 :) trochę przeraża mnie niewielka popularność tego modelu i brak społeczności. Poza tym sylwetka nie jest tak dynamiczna
@BodyBagz: niestety ale XK8 odpuszczam na pewno, zadbany egzemplarz to co najmniej 80 tys, a na dzień dobry i tak trzeba dodatkowe 3-4 wydać, żeby doprowadzić do ideału. Za dużo usłyszałem o szrotach z aukcji w USA i zajechanych egzemplarzach europejskich ze swapowanymi silnikami o nieznanym przebiegu. Poza tym żaden który oglądałem na aukcji nie był bezwypadkowy. Samochód piękny, ale wymagałby za dużo uwagi, a ja nie jestem miłośnikiem motoryzacji aby
@dGustator: Sprowadz z zagranicy, tam szlo tego calkiem sporo w wersji Summum + doposażenie
Na zachodzie rynek kabrioletow jest wiekszy niz w Polsce wiec na dzień dobry mozesz doliczyc +10-20% do ceny no i akcyza za silnik powyżej 2000cm...
@BodyBagz: właśnie pojawił się biały Biały 9-3 Aero Convertible :-) Merca oglądałem, podobał mi się, ale mimo wszystko dużo tych samochodów już widziałem, choć nie w nadwoziu cabrio.

@Telemenel: zdziwiłem się bardzo jak zobaczyłem, że ceny aut za granicą są wyższe niż u nas :) i nawet nie brałem pod uwagę pierwszych lepszych ogłoszeń z allegro tylko lepsze ceny np. z for. Zobaczymy co wyniknie z tego Saaba.