Wpis z mikrobloga

Ej, też tak macie, że zarazem czujecie się mądrzejszymi i lepszymi ludźmi od jakichś 80-90% spotykanych przez Was osób, ale zarazem macie taką niską samoocenę, że ambiwalentnie czujecie się momentami gorsi od prawie każdego? :| #nocnerozkminy #smutnyluxik #kiciochpyta

Jestem ciekaw z czego to wynika. Mimo, że prawie niczego w życiu nie osiągnąłem, mimo, że na prawie niczym się nie znam, mimo, że wielu rzeczy nigdy nie pojmę, nie nauczę się, czy choćby nie zrozumiem, to i tak czuję się lepszym i inteligentniejszym człowiekiem, niż gros osób, które spotkałem w swoim życiu :|

A zarazem mam zaniżoną samoocenę, coś mi tu nie pasuje :P
  • 37
@Luxik: w sumie mam jedynie tak, że myślę trochę szerzej od innych ludzi... w takim stopniu, że po prostu czasami według mnie większość ludzi jest jakby zablokowana i sztywno trzyma się jakiś z góry przyjętych reguł.
@Luxik: ja mam takie poczucie, że generalnie lepiej od ogółu ludzi orientuję się w tym co jest ważne i nieważne, i co jest słuszne, a co niesłuszne, co jest stratą czasu, a co nie, co jest ładne, a co brzydkie, co jest godne zainteresowania, a co jest warte wyśmiania

ale z drugiej strony wiem, że codzienne funkcjonowanie bez #!$%@? o głupotach z takimi ludźmi nie byłoby możliwe, więc staram się nie
@Ginden: no właśnie sęk w tym, że nijak nie czuję się poniżej przeciętnej.

@ericcartman: dzięki XD

@bgonzo: może :)

@Shavarus: high five @Wandsbeker:

@Vojak: tak mam prawie cały czas, szersza perspektywa, patrzenie na świat pod trochę innym kątem, czasem mi się wydaje, że ludzie są naprawdę nieuważni, niekumaci i nie potrafią, jak to się mówi po polsku? think outside the box

@KREM_Z_BROKUL: no ja też
@Luxik: Same shit, u mnie to chyba częściowo wynika z tego, że za dużo myślę, a za mało działam. Inni, Ci niby "glupsi" po prostu robią i im się często udaje, co może powodować jakaś zazdrość. Z drugiej strony 90% ludzi uważa, że należy do 10% najmądrzejszych ludzi na świecie :>
@Ginden: nie twierdzę, że tak nie jest, po prostu oceniam to na podstawie rozmów z wieloma ludźmi, obserwacji ich zachowań i stwierdzam, że spośród np. wielu moich rówieśników jest sporo zwyczajnie głupich i niedojrzałych.

@ppiasq: wiem, wiem. Też dużo myślę, a mało robię, nadaję się raczej do wydawania poleceń, niż ich spełniania, ech ;]

@ufos: dzięki, łechczesz moje ego ;-) może tak jest, trzeba by zapytać prosto w ryj: