Wpis z mikrobloga

@fixie: no cóż, w najbliższym czasie będzie mnie czekała wymiana koła.. Kolejna 100 w dupę pójdzie ()
Już wiem żeby nie kupować obręczy z czarnymi szprychami, bo gościu mi za każdym razem narzeka że beznadziejne te szprychy, ile razy mi poszła w zeszłym roku to nawet nie liczę..
Może polecisz coś?
@vomalio: napisz jaką teraz miałeś obręcz to może ktoś ci coś podpowie, bo "obręcz z czarnymi szprychami" daje tylko wyobrażenie o najtańszym syfie ze stopu gównolitu który się odkształca na pierwszym krawężniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem jak jeździsz ale mi koło na piaście novateca, szprychach DT i obręczy alexrims dm24 trzyma już 4 rok od złożenia bez żadnego dociągania szprych i to w sztywniaku a
@pawlos10rs: najtańsze gówno, oryginalne od KROSSa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżdżę dość ostro, głównie po lasach, dziurach i innych atrakcjach, więc koła nie mają ze mną lekko, szczególnie że ważę więcej niż standardowy rowerzysta :P
Dokładna nazwa tego syfu -
MTR r3 559x17c ( o to chodzi, czy jeszcze jakiś dziwny numer? :P )
@vomalio: to złóż sobie coś na jakimś mavicu i szprychach DT albo Sapim i będziesz zadowolony na pewno :)
sam przerabiałem temat krossa z niższych klas i po chyba 15 złamanej tylnej ośce przesiadłem się na to co pisałem wyżej i koszmar zniknął :)
@pawlos10rs: zejdź o pułap niżej, trochę drogo sobie życzą za tego mavica ;p
Dolicz jeszcze do tego robociznę ( nie mam narzędzi do wymiany szprych ) i wyjdzie mi pewnie jakieś 200zł ()
@patrol798: niestety to nie jest powodem. W miesiąc po kupnie poszły mi 3 szprychy (a powiedzmy że w krossie się znają na swoich produktach.. ), więc gościu może mieć sporo racji co do trwałości tych szprych.
@vomalio: Krossa koła to najgorsze co może być w poprzednim sezonie przeplotłem ok. 30 kół, wszystkie z wada fabryczną. Szprychy wkładają tam najtańsze, a obręcze są marnej jakości. Jak nie masz hajsu kup obręcz np. dartmoora i szprychy sapima lub dt srebrne. ze złożeniem zapłacisz ok. 150 zł.
@PysznyTemat: chcesz dać zarobić polskiej firmie, a okazuje się że to wałek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Fajnie te obręcze się prezentują, do wyboru do koloru z tego co widzę. Jeszcze jedno - jak dobrać długość szprych żeby potem mi nie powiedział że kupiłem za długie/krótkie? :P
@PysznyTemat: btw fajnie się bawią, kupujesz sobie rower z serii Level ( wg. nich, przeznaczony do XC :D ), a tam najtańsze gówno jako koła. Dobrze że chociaż opony wytrzymały około 1000km..
@vomalio: Co do kół to była trefna partia obręczy które pękały w tym roku mają to poprawić. Wcześniej brali piasty i obręcze od innych producentów np. alexrims i novatec teraz wszystko produkują sami. Oczywiście w tych tańszych modelach. Szprychy najlepiej jak dobierze Ci serwisant który się zna na tym. Jednak jak masz suwmiarkę, metrówkę i trochę oleju w głowie to możesz sam to zrobić przez kalkulator online. Jednak polecam pierwszą opcję:)