Wpis z mikrobloga

Ogłoszenie drobne

MATRYMONIALNE

Czerwony Olbrzym, 213 mln lat, promień 95 mln km, spokojny, bez plam i erupcji, bezplanetny, pozna gwiazdę neutronową stabilną, z silnym polem, w wieku do 70 mln lat na wspólną orbitę. Przepływ materii niewykluczony. Fotooferty mile widziane.

[ab] #humor #heheszki #actabrutusica #astronomia
Al_Ganonim - Ogłoszenie drobne

MATRYMONIALNE

Czerwony Olbrzym, 213 mln lat, pro...

źródło: comment_RumfvJIB3mlicfXcjqe9cgV460lAIzTJ.jpg

Pobierz
  • 29
@jombsik: @Al_Ganonim: Te dżety. Jak taki olbrzym traci masę, która jest wciągana przez gwiazdę neutronową to jest to przecież materia bardziej lub mnie ale zawsze zjonizowana. Mamy więc ruch ładunku i to jaki - spiralny do gwiazdy - mi to przypomina wielką cewkę a wielka cewka wytwarza gigantyczne pole magnetyczne, rzekłbym, że wręcz relatywistyczne a do tego konkretnie zorientowane.
To trochę dziwne pytanie ale czy gwiazda neutronowa ma jakąś indukcję
@Kaczorra: przecież to tylko zabawowe ogłoszenie matrymonialne ;). Można sobie to tłumaczyć, że wiek jest liczony od momentu wejścia w stadium np. czerwonego olbrzyma dla czerwonego olbrzyma lub gwiazdy neutronowej dla gwiazdy neutronowej. Bez nerwów ;).

@Analityk: Nie znam się na procesach tuż przy powierzchni gwiazdy neutronowej. Wiem tyle, że nie ma jednego, najlepszego modelu, który tłumaczy powstawanie dżetów. Wiadomo tyle, że następuje skręcenie pola magnetycznego przez oddziaływanie z unoszonymi
Można sobie to tłumaczyć, że wiek jest liczony od momentu wejścia w stadium np. czerwonego olbrzyma dla czerwonego olbrzyma lub gwiazdy neutronowej dla gwiazdy neutronowej. Bez nerwów ;).


@Al_Ganonim: ależ nikt się nie denerwuje ;). Jak piszesz to w taki sposób to nabiera to większego sensu ;).