Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Dostałam dzisiaj takiego o to maila i zastanawiam się, co mam z nim zrobić:

W wykonaniu obowiązku wynikającego z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) uprzejmie informujemy, iż jako spółka pod firmą PIDI Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Stalowej 17 pozyskaliśmy Państwa adres e-mail oraz przypisane do niego dane osobowe od firmy Panoko Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Tymienieckiego 25B. Dane były zebrane poprzez aplikację UpEye oraz akcje marketingowe z nią związane.

W związku z powyższym administratorem powyższego adresu e-mail wraz z przypisanymi do niego danymi jest spółka pod firmą PIDI Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Stalowej 17, REGON 243214796, NIP 6312648688.

Państwa e-mail oraz przypisane do niego dane będą przetwarzane w celach marketingowych spółki PIDI Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie oraz w celach marketingowych podmiotów z nią współpracujących (zgodnie ze zgodą wyrażoną pierwotnie firmie Panoko Sp. z o.o.). Dane te mogą zostać również udostępnione kontrahentom PIDI w celach marketingowych tych podmiotów (w szczególności podmiotom działającym w branży telekomunikacyjnej, finansowej, motoryzacyjnej, FMCG, wydawniczej, produkcyjnej).

Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania, prawo wniesienia pisemnego umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania Państwa danych ze względu na Państwa szczególną sytuację stosownie do art. 32 ust. 1 pkt 7) wyżej wskazanej ustawy, a także prawo wniesienia do administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych stosownie do art. 32 ust. 1 pkt 8) powyższej ustawy.

Jeżeli chcesz usunąć swoje dane z bazy, wypełnij formularz na stronie http://ado.pidi.pl

Jeżeli chcesz się wypisać z listy i nie otrzymywać od nas wiadomości kliknij -----------> weszłam na tę stronę i każą tylko o podanie imienia i nazwiska oraz adresu mailowego, żeby usunąć moje dane z bazy

Ja oczywiście przez swój adres mailowy nie rejestrowałam się na żadne randomowe strony, nie wyrażałam też nigdy zgody na przesyłanie mi żadnego spamu. Konto mam już prawie 3 lata, a pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Czy ktoś może doradzić, co z takim mailem robić?

#kiciochpyta
  • 30
Też dostałem taki mail, wylądował w spamie gmaila, ale troche mnie zainteresował, bo jak podaję gdzieś w necie maila to korzystam z "plusika" w gmailu, żeby ustrzec się przed spamem lub żeby wiedzieć, że ktoś gdzieś wykorzystał mojego maila w złym celu. O tyle mnie to zdziwiło, że tu dostałem maila w postaci: +allegro@gmail.com! Podawałem tego maila tylko w allegro, normalnie wykorzystuję go do komunikacji z allegro.

Pytanie: czy to allegro zmienia
Też dostałem, po wpisaniu nieistniejącego maila i imienia i nazwiska pojawia się komunikat:

Podany adres e-mail został zgłoszony do usunięcia z bazy. Usunięcie nastąpi w ciągu jednego dnia roboczego.

W wykonaniu obowiązku wynikającego z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) uprzejmie informujemy, iż jako spółka pod firmą PIDI Sp. z o.o. z
@uchm: Tak, ta aplikacja też mnie bardzo zainteresowała.
Zastanawiam się czy faktycznie powinnam to olać. Z jednego adresu już w ogóle nie korzystam, bo mi zaczął przychodzić taki spam, że aż strach otwierać jakiekolwiek maile. Wolałabym, żeby ten adres pozostał nietknięty, tym bardziej, że sami uprzedzają, że mogą być wykorzystywany przez inne podmioty.
O ile w ogóle warto poważnie traktować tego maila...
Witam wszystkich. Jako, że zostaliśmy wywołąni do tablicy informuję, że:

- tak, spółka PIDI istnieje i ma siedzibę w tym miejscu jak wyżej
- tak, jesteśmy autorem tego maila
- nie zajmujemy się specjalnie danymi osobowymi, posiadamy jedynie tę bazę zakupioną od firmy Panoko. W szczególności nie obracamy danymi na żadnym czarnym rynku.
- firma Panoko zajmowała się różnymi sprawami zwiazanymi z marketingiem, m. in. aplikacją UpEye która była platformą rabatową -
wszystko ładnie pięknie, pomijam że dostaje ten spam na 4 z moich maili... nigdy nie wyrażam zgody na handel i marketing bom na to uczulony. w wiadomosci piszecie ze upeye nie działa od lat...
a mimo to, dwa adresy email jakie posiadaciie (na jakie dostalem wiadomosc) to adresy które mam krócej niż firma PIDI od której je nabyliscie, zakończyła działalność...
więc ani zdobyc ich nie mogła, ani tym bardziej nie mogła nimi
Ja też dostałem takiego maila mimo tego, że nie korzystałem z żadnej aplikacji UpEye, nie znam także Panoko sp. z o. o..
Mimo tego wypisałem mój mail /wpisałem tylko mail, żadnych innych danych osobowych/ z bazy za pomocą formularza www i otrzymałem takiego maila po 2 dniach:

Dzień dobry!

W związku ze złożoną prośbą informujemy, że dane osobowe powiązane z adresem e-mail, na który otrzymali Państwo tę wiadomość zostały trwale usunięte z
Jeszcze tylko info dodatkowe - w stopce każdego z maili wysyłanych do bazy jest link do wypisu. Jest to najłatwiejsza forma wypisania się z bazy, nie wymaga podawania żadnych dodatkowych danych i skutkuje natychmiastowym wypisem i usunięciem danych (zachowujemy tylko email żeby wiedzieć, komu już nigdy nie wysyłać maili)
Wpadłem tutaj dzisiaj bo szukałem ludzi wpienionych tak jak ja na PIDI. Poczytałem tłumaczenia prezesa i nie bardzo kupuję tą wersję o nabyciu bazy od NIEDZIAŁAJĄCEJ już firmy.
Może Panie Spamerze jakoś nam Pan udowodni że tak się właśnie stało proszę o zamieszczenie takiej umowy lub jej części.
Ja dostałem emaile reklamowe (około 8) na adres który używamy TYLKO przy specjalnych okazjach i nie dostaję na niego ŻADNEJ! niezaplanowanej korespondencji. Jeżeli będziemy
To ja może stanę w obronie firmy PIDI.

Według mnie postąpili w odpowiedni sposób.
Nie wysłali nam spamu tylko poinformowali o nabyciu danych i umożliwili każdemu z nas usunięcie się z tej bazy co też niezwłocznie uczyniłem.

Winą obarczyłbym firmę Panoko, która w sposób najpewniej nielegalny pozyskali nasze dane.
Ktoś tu pisał, że trafiło to na e-mail z allegro więc to mogłoby nas naprowadzić(sam dostałem na maila, którego używam w allegro i