Wpis z mikrobloga

Prawie piątek w Kąciku:

krótko i na temat
- proste
- informacje
- sportowe

Obserwuj #kacik

Odwiedzaj Kącik

#pilkanozna

- W klubowych rozgrywkach europejskich nie odgrywamy żadnej roli. Polska liga nie zwiększa renomy. Nie ma osiągnięć międzynarodowych, oprócz, od niedawna, wizytówki, jaką jest reprezentacja. Miejmy nadzieję, że ona pociągnie rozwój polskiej piłki - mówi były reprezentant Polski - Tomasz Wałdoch. - Wierzę, że polski futbol się rozwija, ale nie wiem czy idzie zgodnie z zachodnimy trendami. I mam wątpliwości, czy my rzeczywiście nadganiamy dystans do reszty świata i szybkim krokiem do niego dołączymy, czy tylko raczkujemy

- Po zakończeniu kariery, w pewnym momencie, przez 8 miesięcy Wałdoch był dyrektorem sportowym Górnika Zabrze. - Nie było warunków i możliwości, by przenosić na rynek polski to, czego nauczyłem się w Niemczech. Ta praca była trudna - ocenia


(?-10pkt)


- 28-letni napastnik Legii Warszawa - Nemanja Nikolić, jesienią w 21 meczach zdobył 21 bramek. Do tej pory rekordzistą strzelców jest Henryk Reyman, który w jednym sezonie zdobył 37 bramek. - Ucieszyłbym się, gdyby udało mi się tego dokonać. To byłoby coś niezwykłego - mówi Nikolić na temat ewentualnego poprawienia rekordu. Rekordy są po to, by je poprawiać. Przede wszystkim chcę jednak zdobyć mistrzostwo. - Nie myślę o innych ofertach. Mam kontrakt z Legią i chcę tu zostać. Teraz jestem skupiony tylko na niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok - dodaje snajper

- Śląsk wreszcie nauczył się zarabiać. Przez ostatni rok wrocławianie sprzedali piłkarzy za łączną kwotę prawie 3 milionów złotych. Na saldo składają się transfery: Sebastiana Mili do Lechii Gdańsk - 1,4 miliona złotych, Roberta Picha do Kaiserslautern - 1,2 miliona złotych i Flavio Paixao do Lechii Gdańsk - 300 tysięcy złotych

- Od kiedy Śląsk wrócił do Ekstraklasy (2008 rok) z klubu zawsze ktoś uciekał za darmo, bo albo wygasał kontrakt, albo zapomniano uaktywnić klauzuli przedłużenia umowy, jak miało to miejsce z Marcinem Kowalczyk (odszedł do Wołgi Niżny Nowogród). Obecnie we Wrocławiu kładą duży nacisk, by na sprzedaży zawodników jednak zarabiać. Ratusz daje na zawodowy futbol coraz mniej i coraz bardziej niechętnie.

- W latach 2008-2013 Śląsk zarobił na sprzedaży piłkarzy 650 tysięcy złotych. To łączna suma uzyskana za Krzysztofa Ostrowskiego, Janusza Gancarczyka i Łukasza Tymińskiego. W tym samym okresie klub wydał na nowych zawodników aż 8 milionów złotych. Kwota nie uwzględnia prowizji menedżerskich i kwot za podpisy na kontraktach

- 30-letni pomocnik Legii Warszawa - Tomasz Jodłowiec - traci notowania u Adama Nawałki. Selekcjoner ma zastrzeżenia do postawy zawodnika. Bez względu na to, kto jest szkoleniowcem Legii Warszawa, Jodłowiec ma pewne miejsce w podstawowej jedenastce. W poprzednim sezonie zagrał w aż 52 oficjalnych meczach. Ale... selekcjoner - Adam Nawałka - nie jest zadowolony z formy i postępów zawodnika. Szuka zastępcy. Kogoś, kto ma więcej do zaoferowania w ofensywie. Pod tym względem lepiej wyglądają Piotr Zieliński (Empoli) i Karol Linetty (Lech Poznań). W szerokim kręgu jest także Damian Dąbrowski z Cracovii

- Najbliższe mecze Polska rozegra 23 marca z Serbią (Poznań) i 26 marca z Finlandią (Wrocław)

- To jest możliwe. Pogoń Szczecin może zbudować nowy stadion za 143 miliony złotych, wzorując się na projekcie Widzewa Łódź

#siatkowka

- Fenerbahce Stambuł z rozgrywającą Katarzyną Skorupą w składzie, w fazie grupowej dwukrotnie pokonało Impel Wrocław 3:0, a teraz w fazie pucharowej także 3:0 Chemik Police. - Z Chemikiem wygrałyśmy 3:0, ale to nie był spacerek, mimo że wynik mógłby na to wskazywać. Trzeba się trochę natrudzić, żeby wygrać z mistrzyniami Polski - mówi Skorupa. Siatkarka nie zamierza odpowiadać na pytanie o to, dlaczego nie ma jej w reprezentacji Polski. - Nie odpowiedziałam za pierwszym, za drugim i za setnym razem. Mam swoje powody, by nie grać i to powinno wszystkim wystarczyć

#mma

- Z psychologami sportowymi współpracowałem wielokrotnie, również przed przegranymi ostatnio walkami. Ale jeśli po trzech minutach pojedynku nie ma się gazu, bo jest się przetrenowanym, żaden psycholog nie pomoże - mówi Jan Błachowicz - przed pojedynkiem z Chorwatem Igorem Pokrajacem. - Na treningach wszystko się zapowiada, że jest bardzo dobrze. Odżyłem mentalnie. Nie chcę dużo mówić, tylko pokazywać. Ostatnio za wiele mówiłem i nic z tego nie wynikało, teraz ma być na odwrót

- Wideo z przygotowań Tyberiusza Kowalczyka, do drugiej walki w MMA - klik. Rywalem byłego strongmana będzie były kulturysta - Akop Szostak. Gala FEN 11 odbędzie się 19 marca w Warszawie

#skoki

- Mimo fatalnego sezonu, optymizm nie opuszcza Kamila Stocha. Po prostu musi być lepiej. W tym sezonie Stoch w pierwszej dziesiątce znalazł się zaledwie dwa razy (Niżny Tagił i Zakopane) za to trzykrotnie, nie wchodził do finałowej serii, a raz nie przebrnął kwalifikacji. - Nie ma powodów do wielkiej radości i entuzjazmu. Trzeba jednak przyjąć sytuację taką, jaka jest i próbować robić wszystko, żeby było lepiej. Staram się czerpać z tego tyle radości, ile się da - mówi Stoch. - Nie po to tak mocno pracowałem całe lato, a właściwie całe życie, żeby tak wyglądał ten sezon. Staram się jednak wierzyć, że wszystko dzieje się po coś, że to wszystko czegoś mnie nauczy i w jakiś sposób wzmocni. Musi być gorzej, żeby było lepiej

(?-15pkt)


#ciekawostki

Tour de Kącik:


Miłego wieczoru!
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacikpro: zdanie o Jodlowcu mnie nie zaskakuje. Jesienia daleki był od formy jaka prezentowal w poprzednim sezonie.
P.S. Ciekawe jak mu idzie hazard. Wiesz co u niego pod tym względem?
  • Odpowiedz
@kacikpro: Realia polskiej piłki.

Żeby do budżetu coś wpadało, trzeba celować w mistrzostwo i przynajmniej fazę grupową LE. Żeby to osiągnąć, trzeba mieć przyzwoity skład. Na ten skład trzeba mieć budżet. Więc albo mamy dobrych wychowanków, albo sprowadzamy tanich graczy i sprzedajemy ich drożej. Problem leży w tym, że gdy jakiś gracz błyśnie to pojawiają się chętni, a my nie mamy zwykle nic co mogłoby go zatrzymać. Ani renomy, ani
  • Odpowiedz
@Pertaseth: Trzeba się zawziąć i obrać jasny cel. Dwukrotnie próbowała Wisła. Za pierwszym razem stworzyli hegemona. Za drugim razem wpadli w takie długi, że do dziś mają kolkę
  • Odpowiedz
@kacikpro: Pamiętam.

Niemniej nadal kluby nie potrafią tego wykorzystać i zdominować ligi. Sprzedają, bo nie mają nic do zaoferowania. Mistrzostwo to dość słaba zachęta. Moim zdaniem trzeba twardo stawiać na wychowanków. Ale mamy sezony w których nie ma nikogo wartego uwagi, to jest problem.
  • Odpowiedz