Wpis z mikrobloga

Jak wy wytrzymujecie z tym systemem? Mam Win10 drugi dzień i już mam problem z aktualizacją czasu, według windowsa GMT + 1 (gdzie wypisana jest Warszawa) w tej chwili jest 18:26. Mam zaznaczone opcje automatycznej aktualizacji, branie pod uwage zmian czasu itp itd. Ręcznie aktualizowałem czas, ale cofa sie o godzine po aktualizacji.
Drugi problem to wyświetlanie okienek na drugim monitorze. Nie ma żadnej możliwości wybierania na którym monitorze mają się uruchamiać programy? Wszystko uruchamia się na monitorze ustawionym jako główny, co jest problematyczne.
Trzeci problem, mam głośniki pod kartę dźwiękową i słuchawki pod usb. Nie ma żadnego sposobu na proste przełączanie pomiędzy nimi? Bo z tego co widzę to muszę albo odłączyć słuchawki (które zawsze same ustawiają się po podłączeniu jako GŁÓWNE, nawet jak przed podłączeniem ustawię głośniki jako domyślne) albo mogę w ustawieniach wyłączyć słuchawki.
Dawno nie korzystałem z windowsa, więc może po prostu robię coś źle, ale nie mogę zrozumieć dlaczego windwos jest tak zachwalany jako 'latwy do uzytkowania' system. Mam go drugi dzien, nic wielkiego nie robie na nim, a juz tyle problemow. Juz pomijam, ze wiatrak na procku pod windowsem rozpedza mi sie do ponad 4000RPM podczas zwykłego przeglądania neta.
#windows #linux #systemyoperacyjne
  • 4
  • Odpowiedz
@siwersss:
tl;dr

Ale przeczytałem początek i miałem taki sam problem. Poradziłem sobie z nim ustawiając ręcznie synchronizację z serwerem czasu. Konkretnie tempus1.gum.gov.pl.
  • Odpowiedz
@Shirako: o, dzieki, zadzialalo! To jeden problem z głowy.

tl;dr
Mam problemy z windowsem a mam go dopiero 2 dni. Problem 1(rozwiazany) - zly czas systemowy. Problem 2 - okna programow/gier/czegokolwiek otwieraja sie tylko na glownym ekranie. Problem 3 - sluchawki na usb i glosniki pod karte dzwiekowa. Jak oba sa podlaczone to moge tylko sluchac z sluchawek. Problem, ktory pewnie da sie rozwiazac tylko spowalniajac samemu wiatrak. Przy zwyklej pracy
  • Odpowiedz
@Shirako: BIOS i stery mam aktualne, do tego na linuksie wiatrak chodzi na poziomie 2000, a podczas grania przyspiesza do tych 4000. Na windowsie jest to ponad 4000 normalnie, a podczas grania potrafi przekroczyć 5000.

Ad 3. Przewertowałem sporo i wydaje się, że bez dodatkowego oprogramowania lub niewygodnego odłączania i podłączania się nie obejdzie

Ad 2. Też sporo przeszukałem nawet pod tym względem i wychodzi na to że windows po prostu
  • Odpowiedz