Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mrikówny! Na głównej pojawił się wykop o Ennio Morricone, co natchnęło mnie do stworzenia nowego tagu #kulturapodstrzechy Pomyślałem sobie, że fajnie by było gdybyśmy ubogacali się wzajemnie kulturowo. Za granica ten pomysł funkcjonuje już od kilku lat. ( ͡º ͜ʖ͡º) Fajnie, gdyby takie coś powstało w jednym miejscu i nie gubiło się w spamie codziennych wiadomości: atak arabów, lek na raka i płyty bez płomienia ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pomysł jest taki, żeby pod jeden tag wrzucać posty, o różnych rzeczach kształtujących naszą duszę, wzbudzające emocję, ukazujące piękno twórczości człowieka. Chodzi mi głównie o obrazy, rzeźby, muzykę (nie tylko klasyczną, ale także współczesną), fotografię, filmy, kulturę ulicy (chodzi mi o graffiti, rap), historię jakichś ważnych dla kultury, polskiej i nie tylko, miejsc. Tag jest otwarty i może się jeszcze rozbudować, o nowe treści jakie będziecie uważać za ważne. Tylko żeby nie wrzucać jak leci obrazów, muzyki, bo to nie o to chodzi. Do każdego obrazu dać treść omawiającą historię tego obrazu, kulisy jego powstawania, czy historię związane z tym obrazem. Po prostu coś, co pomoże laikom takim, na przykład, jak ja dowiedzieć się czegoś ciekawego i/lub ważnego. To będzie taki przewodnik po kulturze, którą każdy szanujący się Mirek powinien znać i doceniać.
To co? Podoba się pomysł? Fajnie gdybyśmy coś takiego stworzyli i pokazali że wykop.pl to nie tylko portal ze śmiesznymi obrazkami. Pomożecie? ( ͡ ͜ʖ ͡)

#oswiadczenie #kiciochpyta