Wpis z mikrobloga

Siema. Mam problem z moim PC. Wyłącza się kiedy mu się podoba (czasami co 5 minut a czasami w ogole przez kilka godz). Nie wazne czy ogladam film czy Pc jest nieużywany przez dłuzsza chwilę, nagle wyłącza się ale co dziwne nie wlącza się tylko staje przy włączaniu i trzeba mu dac reset i wtedy idzie dopiero. Jakim programem moge go sprawdzić zeby dojsc do tego co mu jest? ;/
#komputery
  • 19
  • Odpowiedz
@szwedamar: Zobacz najpierw czy się proc nie przegrzewa (CoreTemp), jak nie, to RAM przeskanuj MemTest'em. Mi ostatnio się grafa zintegrowana wyłączała po 2-3 minutach bo #!$%@?ą kość RAMu dołożyłem xD
  • Odpowiedz
@maciej229: Zasilacz może być problemem, nie jest to aż taki złom z czarnej listy bo In Win dają radę, ale wystarczy że masz prądożerne podzespoły i nie będzie dawał rady albo zwyczajnie jest wadliwy tak jak może być wadliwy nawet PSU z wysokiej półki.
Ewentualnie przegrzewa ci się procesor - sprawdź np. programem Real Temp. Problemem może też być RAM - odpal memtest. Jak nic nie wykryje, a temperatury będą w
  • Odpowiedz
@sequel: całkowicie losowo. Czasami komputer się wyłączy jak nic nie robie a czasami jak gram lub oglądam film. Czasami przez cały dzień się nie wyłączy lub tylko raz a czasami to z 10 razy pod rząd....
  • Odpowiedz
@sequel: niestety nie, ale podpowiedz prosze na co zwrocic uwage przy zakupie nowego (podeslij link jakiegos z przyzwoita cena jakbys mógł, ktory by pasował do PC) Musze kupic, moze pomoze, bo jest to strasznie #!$%@?...... juz ;)
  • Odpowiedz
@maciej229: Jakby się okazało że mimo zmiany zasiłki dalej jest to samo to nie inwestowałbym w ten sprzęt już bo to zabytek, tylko kupił nowy PC - zasilacz już będziesz miał, jak HDD jest sprawny to też można przenieść, od biedy obudowę.
  • Odpowiedz