Wpis z mikrobloga

@Max_Koluszky: chyba lepiej pytać o konkretne modele.
Ja mam jakąś elektrolux od +/- 3 lat. Cicha, brak problemów. Pranie zawsze doprane, nie zdarzyło się, zeby na ubraniach pozostały resztki proszku i tym podobne historie.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: a tak serio znasz kogoś kto używał 3 rożnych zeby ci szczerze doradził? U mnie wszyscy w rodzinie bosch bo to był dla nich taki wiesz niemiecki trwały produkt. No i mamuśka to 10 lat juz ma na pewno. Mnie sie bardzo podobają samsungi, ładnie wyglądają i sporo bajerow w programach.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: stary ja się zastanawiałem i w końcu po 3 tygodniach namysłu kupiłem Beko za 900 pln i do tego 5 letnią dodatkową gwarancję za 260 pln. Wszystkie pralki to dzisiaj ten sam szajs robiony na 3 lata maks. Niech nikt Ci nie wmówi, że jest inaczej. Bosch robiony w Rosji i na Ukrainie to już nie to samo. Electrolux produkowany w PL. Polecam Beko - niedrogo i dobrze.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: Mi też się źle kojarzyło BEKO bo niby turasy i co będę ISIS wspierał. Ale poszperałem i opinie są takie same jak o innych pralkach. Już prawie kupowałem 400zł droższego Electroluxa ale zdecydowałem się na BEKO, dodatkowa gwarancja i 300 pln w kieszeni. Nie robią już pralek na 10 lat -to już nie te czasy. A propos Candy - kolega ma i nie narzeka.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: Beko nie polecam. Mieliśmy w domu pralke tej marki z najwyższej półki cenowej, po roku wysiadł siłownik w bębnie podczas wirowania, wymiana i pół roku spokoju a potem ten sam problem. Po dwóch i pół roku programator padł całkowicie. Kolejna Candy po dwóch latach rozleciało się łożysko bębna i termostat. Jeśli zależy Ci na fajnych programach i wygodnych bajerach i względnej jakości kup Samsunga, jeśli masz więcej grosza i chcesz
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: zależy ile masz funduszy. Oczywiście każdy doradzi Miele bo naczytał się opinii w internecie (swoją drogą ciekawe dlaczego każdy nie poleca Bugatti jeżeli chodzi o samochody). Ja na Twoim miejscu kupił bym taką z najdłuższą gwarancją podstawową ewent. z tanią opcją jej dokupienia. Ja mam electroluxa i mogę śmiało polecić (grupa AEG, Zanussi - dużo opcji, ładna ) oraz Boscha (mniej programów i brzydsza stylistycznie). Patrz na klasę prania i
  • Odpowiedz
@kostya: @FuriousViking: Można kupić Miele, a równie dobrze można wymieniać pralkę innej marki co 3 lata - koszt ten sam. :) Zamówiłem Elektroluksa - A++, ale w porównaniu do tych klasy A+++ różnica w energochłonności jest niewielka. No i to, że zużywa trochę więcej wody to w sumie zaleta, bo pranie będzie lepiej wypłukane.
  • Odpowiedz
@kostya: Ja doradzam pralkę firmy Miele z własnego doświadczenia. Kupiłem taką w Niemczech i stoi w domu już siódmy rok bez żadnej najmniejszej awarii, pracując regularnie, opiera czteroosobową rodzinę. Przeżyła i Beko i Candy. Gwarancje producent daje na 20 lat, czas pokaże czy tyle posłuży.
  • Odpowiedz
@Max_Koluszky: to, że w tym szale oszczędności używa zbyt mało wody i nie dopiera. Poza tym dużo bajerów, których i tak się nie używa. Wcześniej miałem Whirlpool i byłem bardziej zadowolony. Następna tylko Miele, jest dwa razy droższa ale warta każdego cebuliona
  • Odpowiedz
@blaiseblaise: Oczywiście, masz rację, wychodzi drogo bo zapłaciłem około 5 tysięcy złotych.Dlatego poczekam jeszcze następne siedem lat i zobacze po 14 latach czy opłaciło się te pieniądze wydać. No widocznie nie ma reguły i w każdej marce można trafić na kiepski egzemplarz. Choć firmy Beko oprócz pralki miałem lodówke, niestety również po dwóch latach uśmierciła agregat i dupa.
  • Odpowiedz
@FuriousViking: to musisz mieć pecha. Pytałem 3 osób o pralki Beko. Obie używają ich w pracy czy stałe pranie kocy, ubrań roboczych i jak na razie wszystko spoko. Pożyjemy zobaczymy. Dlatego wziąłem gwarancję.
  • Odpowiedz