Wpis z mikrobloga

Górnictwo: Jastrzębska Spółka Węglowa w potrzebie
JSW potrzebuje ponad 1 mld zł kapitału, które będzie mogła pozyskać ze sprzedaży udziałów w swoich aktywach.
http://www.nettg.pl/news/134017/gornictwo-jastrzebska-spolka-weglowa-w-potrzebie

Więc znowu jest mowa o wyprzedaży aktywów. W tym Spółkę Energetyczną Jastrzębie. Kto nieoficjalnie mógłby to kupić?

(...) Z nieoficjalnych informacji wynika, że przejęciem spółki zainteresowana jest PGNiG Termika.

A kto jest właścicielem PGNiG? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Worek bez dna. Zamiast węglem można palić pieniędzmi

#neuropa #polska #gornictwo #jsw #jastrzebie
  • 10
@Baron_Al_von_PuciPusia: Spółka państwowa (JSW) kupiła za 1,5 mld PLN kopalnie od Kompani Węglowej (kolejna spółka państwowa) tak aby ta mogła dalej prowadzić nieefektywność działalność. Teraz kolejna spółki państwowa kupi od spółki państwowej tak aby ta poprzednia nie straciła płynności. Piękna logika biznesowa.
@Xianist: za ceny 40% wyższe od obecnych prawie 70% światowych producentów węgla było pod kreską. Nie mam danych o obecnych wynikach innych spółek światowych, ale skoro ceny są o 40% niższe, to mogę się domyślać. Teraz węgla nie opłaca się wydobywać nikomu. I będzie tak dopóki, dopóty nowojorscy żydzi (Goldmann Sachs) będa grali na niskie ceny węgla.

Na taki stan rzeczy nie mają wpływu ani związki zawodowe, ani nasz rząd, ani
@skarbnik:

I będzie tak dopóki, dopóty nowojorscy żydzi (Goldmann Sachs) będą grali na niskie ceny węgla.

O tym oczywiście że rośnie podaż innych ekwialentów węgla przy ustabilizowanej konsumpcji surowców nie słyszałeś. Zresztą chyba nie ma sensu dyskutować z kimś dla kogo pojęcie ekonomia i rynek zamyka się w określeniu żyd.
@Ignorantum: Ano bardzo prosto. Bank Goldman Sachs robi biznes na handlu emisjami CO2. Dlatego też lobbuje w różnych instytucjach, żeby prawo antywęglowe było jak najsurowsze. Surowe prawo = niskie ceny.
@Xianist: W którym miejscu sprowadziłem ekonomię do żyda? Wydaje mi się, że użyłem wyłącznie obiektywnie prawdziwej informacji, że Goldman Sachs jest bankiem zarządzanym przez nowojorskich żydów. To w stylistyce nazywa się omówieniem, lub peryfrazą.

@skarbnik

: ale co tam taki gimnazjalny fachowiec jak ty będzie się rozwodził nad semantyką.

Nie ma to jak do typowego dyletanctwa ekonomicznego dorabiać definicję z języka polskiego. Logiczność i poziom moich wypowiedzi i tak jest znacznie wyższa niż twoją, choć nie wiem jak bardzo byś się starał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Górniczych związkowców i nierobów nie trzeba wskazywać palcem bo i tak sami się wykończą ( ͡