Wpis z mikrobloga

#hearthstone i (chyba pasuje) #competitivehs Jak radzicie sobie control deckami z OTK paladynem na murlokach, zwłaszcza przy drugim Anyfin? Grałem 20+ razy i narazie tylko jedno zwycięstwo :) Control Warriorem nie byłem w stanie nabić tyle armora, żeby przeżyć drugą falę, Control Priestem raz mi się udało wygrać, kiedy Thoughstealem wyciągnąłem Anyfin, ale to czysty fart, a przy Echo Mage przebił mi się przez 3 taunty 8/8 i mimo ice blocka nie dałem rady się odbić. Próbuję znaleźć uniwersalne rozwiązanie, ale narazie nic nie skutkuje, nie widzę nawet cienia szansy na obronę. Zastanawiam się, czy w ogóle jest jakieś wyjście nie opierające się na kompletny RNG (w stylu wspomniany Thoughtsteal, Mogor the Ogre, czy inne szaleństwa).
  • 11
@s3v3n: Wydaje mi się, że kapłanem się nie da. Do tej pory próbowałem kapłanem używać Pogrzebania na jego szarżujących murlokach, ale drugie Podaj Płetwę jest praktycznie nie do obronienia. Jedyny sposób to liczyć na jego beznadziejny dobór kart i jakoś zbić go na samym początku, ale to jest jakieś 20-30% gier maksymalnie.
@s3v3n: control priestem nie udało mi się nigdy wygrać z anyfin, trzeba się skupić na innych matchupach :p dobry paladyn będzie zachowywał anyfin w ręce żebyś nie ukradł, grał murloki tylko jak może je od razu zabić (albo ty nie możesz zentombować) więc szanse są nikłe
@Werdandi @NostalgicznyPasterz @Anlak @caje @antonio20 przyznam, że takich odpowiedzi się nie spodziewałem. to w takim razie pierwszy deck, który widzę (a to już prawie dwa lata gry), przy którym control priest nie ma żadnych szans. nawet ze starym handlockiem byłem w stanie rywalizować. a macie jakieś doświadczenia gry innymi controlami vs murlok, np. warriorem ? Czy tylko aggro/mid decki mają tu sens?
@s3v3n: warek ma większe szanse, bo jesteś w stanie nastackować takie ilości armora, które pozwolą Ci przeżyć anyfina. No i zawsze masz szanse, że siądzie Ci Alex i Gromm co pozwoli Ci na zabicie palka szybciej niż on rzuci drugiego anyfina. Lock ma ciężko, 15 hp Jaraxxusa to pewna śmierć. Nawet olbrzymy z tauntem nie dają pewności.
Murloc paladyn to taki sam rak jak kiedyś patron warrior, nie jesteś w stanie