Wpis z mikrobloga

@Templar: Jeśli ktoś ukradnie ci kartę - tak, w takim przypadku kradzież jest możliwa. W sytuacji gdy portfel pozostaje cały czas przy tobie - jest to bardzo mało prawdopodobne. Tak jak złamanie szyfrowania przez wylosowanie właściwego hasła. Jeśli jednak podasz mi opisany przyklad kradzieży przez mechanizm nfc to oczywiście przyznam ci rację i sam kupię sobie pokrowiec.
  • Odpowiedz
@elvisiako: nie prawda, kazdy czytnik odczytuje wile kart na raz. Tylko te w metrze tramwajach itp nie przyjmuja odczytu gdy czyta ich wiecej, zebys byl pewny ktora karte przykladasz ;)
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Dobra, to ja Wam podpowiem co robić jak zauważycie nieautoryzowaną transakcję na swoim koncie. Obstawiam, że to jest jakiś #januszzlodziei i używa zwykłego, niezmodyfikowanego terminala. Wracając do nieautoryzowanej transakcji. Podstawa to chargeback. Dzwonicie do banku i mówicie, że chcecie skorzystać z procedury chargeback na taką i taką transakcję, z dnia X, na kwotę Y, itd. Niektóre banki prześlą Wam formularz elektronicznie, niektóre będą kazały iść do placówki,
  • Odpowiedz
@mywu: Na Androidzie możesz użyć np. tej aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.github.devnied.emvnfccard&hl=pl te dane wystarczą w wielu przypadkach do zapłacenia np. na Amazonie, raz, że są banki, które wydają niespersonalizowane karty - np. Polbank, czy Eurobank. A dwa to z weryfikacją też rożnie bywa, ja na Amazonie zapłaciłem kartą znajomego (mBank) bez podawania jego danych, czyli wszystko poszło na moje dane i płatność została bez problemu zaakceptowana.
  • Odpowiedz
@mywu: Potwierdzam to co wyżej. Są aplikacje na androida, która bez problemu odczyta numer karty, datę ważności, imię i nazwisko na karcie. A to spokojnie wystarczy do zakupów w internecie, bo wiele stron wciąż nie wymaga kodu CVV/CVC (Amazon chociażby)
Oczywiście jak taka transakcja pojawi nam się na koncie, to mamy prawo do chargebacku o czym pisałem wyżej.
Druga sprawa - to przedłużenie terminala. Bardzo skomplikowane i raczej ciężkie do
  • Odpowiedz
@DeXteR25: Ciekawi mnie jak to później wygląda na koncie... mam dane firmy, która te pieniądze pobrała? Czy jak? Przecież jak płacę zbliżeniowo, to potem w tytule pojawia się nazwa firmy...

Wystarczy telefon z nfc i aplikacja specjalna "kopiuje" Ci karte i mozesz isc z telefonem do sklepu i telefonem zblizeniowo do 50 zł można bez potwierdzania płacić
  • Odpowiedz