Wpis z mikrobloga

Miraski, mam pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grał ktoś z was w Sonic and the Secret Rings? Od godziny próbuję zmusić Niebieskiego do kontroli, ale ucieka całkiem w prawo i nie reaguje na polecenia skrętu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wiilot na pewno działa (sprawdzany w menu i innych grach). Jakieś rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

#gry #wii #sonic #wujkontent
  • 10
@yacolek: Sprawny na pewno. Zresetowałem go i teraz Sonic biegnie prosto, ale nie mogę go zmusić do skrętu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Próbowałem różne odległości, wysokości i pozycje czujnika - bez zmian.

Gra oryginalna, na płycie (dziś przyszła).
@WujekOprawca: czujnik nie ma nic do rzeczy przy Wii - aby kamerka w wiilocie widziała diody ir, bo nic więcej w tym pasku nie ma, one się nie komunikują :P

A co do gry - widze ze tam wiilota trzeba trzymac jak w new super mario bros wii, czyli no horyzontalnie, jak pada od jakiejs konsoli, krzyzak przy lewej dłoni, 1 i 2 przy dłoni prawej i tak go przechylasz dopiero
@yacolek: Instrukcję mam i tam w pierwszej kolejności zaglądałem. Następnie Internet i Mirko.

Po ponownym uruchomieniu i sprawdzeniu Sonic biegnie prosto, ale nie skręca ani o milimetr. Podejrzewam, że problemem jest jednak czujnik wychylenia. Na dniach kupię nowy kontroler i dam znać co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A póki co dziękuję za poświęcony czas cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WujekOprawca: a to zwykły kontroler, czy z motionplus wbudowanym? ale w sumei nie powinno to mieć znaczenia... sprawdź w jakiejś innej grze która korzysta z wychylenia, np wii sports, może nie korzysta identycznie jak ten Sonic, ale jesli nie bedziesz miał problemu z grą w jakieś kręgle, czy tenisa, to będzie to co najmniej dziwne :P

Mario kart tez ma skręcanie za pomocą wychylanai wiilota, warto rzucić okiem jeśli masz

@WujekOprawca: o widzisz, to by wyjaśniało problem. Moze wypadł na ziemie i sie uszkodził. A co do sprawdzenia jaki masz kontroler - na dole przy tych 4 lampkach jest napis, albo samo wii - wtedy masz zwykly kontroler, albo jest jakas wzmianka o motion plusie :p