Wpis z mikrobloga

#protip #ztm #mpk #komunikacjamiejska #skycash

Protip dla ludzi kupujących jednorazowe / czasowe bilety do autobusów miejskich.

1. Ściągamy aplikację SkyCash (Android, WP, iOS)
2. Zakładamy konto, zasilamy portfel wirtualny kwotą np. 3,20PLN (2x bilet ulgowy)
3. Gdy wsiadamy do autobusu, wchodzimy w aplikacje, wybieramy interesujący nas bilet, przepisujemy nr boczny autobusu.
4. Gdy wchodzą nasi koledzy z plakietkami i czytnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°) klikamy "Dalej" aby zakupić bilet.

Korzystam już z tego 2 rok, nigdy nie miałem problemu, policzyłem że zaoszczędziłem przez 24 miesiące 1135zł, bo wydałem na bilety tylko ~15zł (7 kontroli), więc trochę #cebuladeals ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raz "młoda kanarka" do mnie "Ale Pan dopiero co kupił ten bilet (jest pokazana godzina zakupu), odpowiedziałem więc.. "To miałem nie kupować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)" #heheszki

heheszki #oszukujo
  • 18
@logitech07: odradzam skykash, właśnie sie przepycham z nimi bo kupiłem bilet 40min/1przejazd i po 40 minutach zniknął z aplikacji, kanar wszedł i wystawił mi kare a skykash pisze mi ze kara jest zasadna, bo było to po 40 minutach od skasowania. i udowadniaj ze nie jesteś wielbłądem. #!$%@? i tyle
@logitech07: masz wiecej szczescie niz rozumu - owsze majac $ na koncie mozesz kupic bilet bez czekania na potwierdzenie jak w przypadku kupna karta - ale:
po 1sze kontrola powinna zaczac sie 1min po zamknieciu drzwi - to czas na skasowanie biletu,
po 2gie powinno byc 2-3 kontrolerow kazdy w innej czesciu autobusu
po 3cie blokuja w kasownikach godzine - aplikacja pokazuje godzine kupna wg kasownikow
biorac powyzsze pod uwage nie