Wpis z mikrobloga

@Venro: Fajny, ale maluch. Usuń trociny, one szkodzą. Jestem wolontariuszem w Stowarzyszeniu Pomocy Królikom. Chętnie pomogę Ci w dobraniu prawidłowego żywienia i opieki nad tym świetnym zwierzakiem. Jak go karmisz?
  • Odpowiedz
@Venro: Ale maleństwo... :3 Podłoże zmień, trociny są szkodliwe. Lepiej położyć mu do klatki kocyk, dywan, matę antypoślizgową, a do rogu wstawić kuwetę wypełnioną pelletem, a nad nią paśnik z siankiem. :) Od razu król się poczuje lepiej, a Tobie będzie łatwiej utrzymywać czystość w jego klatce i przy okazji wydasz mniej pieniędzy. :P
  • Odpowiedz
@soadfan:
@scharlottka: To karma, którą polecono nam w sklepie zoologicznym. Nasz królik był karmiony taką samą już wcześniej, ponadto otrzymaliśmy zalecenie podawania warzyw stopniowo. Co do trocin, to w sklepie nie usłyszeliśmy o ewentualnych komplikacjach zdrowotnych, ale idąc za Waszą wskazówką już wymieniliśmy trociny na żwirek drewniany (zdjęcie poniżej). Mamy jeszcze jedno pytanie - co polecacie, jeżeli u jednego z domowników pojawia się reakcja alergiczna? Nie jest to nic poważnego,
V.....o - @soadfan: 
@scharlottka: To karma, którą polecono nam w sklepie zoologiczny...

źródło: comment_X00Rs6JOGvEFC0odUZG8EbT5tUZImyNZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Venro: Hej, ten granulat jest w porządku. Pellet wystarczy tylko w kuwecie, resztę klatki można wylozyc kocykiem, ręcznikiem, mata, dywanikiem. :) króle doceniają wygodę. Pellet w calej klatce może spowodować pojawienie sie odgniotków na skokach. No i sianko do pasnika.:) co do alergii, no cóż, ja tez jestem alergikiem, zauwazylam, ze im dłuższy kontakt z alergenem, tym bardziej sie uodparniam. Z tym, ze ja juz króla mam 4 lata i teraz
  • Odpowiedz