Wpis z mikrobloga

W niedzielne popołudnie trochę mi się nudziło. Korzystając z okazji, że dzieciaki zwolniły dostęp do telewizora, odpaliłem pc i zacząłem grzebać w starociach, z ukierunkowaniem na foldery z Quake i dodatkami. Kiedyś lubiłem nie tylko grać, ale i tworzyć mapy i mody do Q1. Nie było to jakieś bardzo profesjonalne, ale miałem kupę dobrej zabawy. W ogóle, jak przypomnę sobie próby ogarnięcia QuakeC, to nostalgia level 1000.
Tak czy inaczej, znalazłem moda który poklejony był z mojego kodu, parę linijek z różnych innych modów od ludzi, modele głównie z dodatku Generations do Q2. Map zasadniczo brak. Chodziło o przeniesienie gameplaya i broni z Dooma i dodanie botów do deathmatchu z Quake... Rzecz działa się w latach 1998, do jakiegoś 2002. Potem nie było czasu na zabawę, ale też nie skasowałem projektów. Teraz po 14tu latach i kilkunastu minutach grzebania, znalazłem i usunąłem parę bugów w botach, skompilowałem, odpaliłem, pograłem, nagrałem video...
#czujedobrzeczlowiek #quake #gry #czujedobrzeczlowiek
b.....q - W niedzielne popołudnie trochę mi się nudziło. Korzystając z okazji, że dzi...
  • 10
  • Odpowiedz
@zolwixx: ja sobie ostatnio przypominam stare gry, Quake zawsze był gdzieś tam blisko. Q2 już mniej mi podchodził, do dziś jest jakiś taki sztuczny, nie mogę się wczuć tak jak w Q1, chociaż w dobrych czasach fragowaliśmy z kolegami jak oczadziali... ech.
W tego mojego moda, to nie miałem okazji z nikim nigdy pograć tak na prawdę. Rozjechało mi się towarzystwo po świecie. Dobrze że chociaż te pseudo boty udało mi
  • Odpowiedz
@banannq: Q2 fakt, było dziwne, mniejsza dynamika, inny klimat. po wyjściu Q3 dwie poprzednie części zostały odsunięte na bardzo długo. trudno się nie zgodzić, że Q3 zamiatał wszystko w momencie premiery i długo dłuuugo po.
  • Odpowiedz
@seikii: możnaby, ale jak widać na filmiku, moje fragowanie obecnie to tak trochę niekoniecznie w formie, więc trochę nieśmiało :)
@zolwixx: nawet nie do końca o dynamikę mi chodzi, coś w responsywności nawet w czasie singla było takiego co nie pozwalało mi zapomnieć że to tylko gra. Do Q1 i Q3 można było przyrosnąć dosłownie. Ale Q2 i tak kawał świetnej historii...
  • Odpowiedz
  • 0
@banannq: nie grałem w to dobre 10 lat, tym bardziej w fps'y, bo współczesne mi nie podchodzą. Myślę, że moja forma jest gorsza niż Twoja :)
Jeśli będziesz miał jakieś plany na gierke to dawaj znać, jak coś to nawet chętnie w czymś pomogę :)
  • Odpowiedz
@push3k-pro: tak, to jest darkplaces. Że używam to za dużo powiedziane, równolegle miałem chyba wszystkie możliwe alternatywne silniki, ta wersja jest jakaś stara, ale jako jedna z niewielu zadziałała z marszu na x64 ;) Pewnie trzeba by porozglądać się za czymś świeżym, bo na pewno coś fajnego jeszcze powstało w międzyczasie.
  • Odpowiedz