Wpis z mikrobloga

#chinskaszafa

Szczęśliwego Roku Małpy wszystkim :)


Dziś wypada Chiński Nowy Rok, czas na odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną i #!$%@?. I oczywiście czas ferii więc miesiąc wolnego


z noworocznych #ciekawostki informuje wszystkich urodzonych w 1980, 1992 (czyli w Roku Małpy) o konieczności ubrania dziś czerwonej bielizny, co zaowocuje szczęściem w nadchodzącym roku. Oczywiście proszę też nie myć dziś włosów, nie płakać i nie sprzątać, bo to z drugiej strony przynosi pecha.
Fajnym zwyczajem jest wręczanie Czerwonych Kopert (Hongbao) z kasą, na grupowych wiadomościach na WeChat można lekko tylko klikając w wirtualne koperty wyciągnąć na piwko.

Gdzie nie spojrzeć to wszystko w małpy, wszędzie pluszaki, koszulki i okropnie obrzydliwy Paul Frank, jak ja nienawidzę tego małpiszona a wygląda to tak jakby każdy chińczyk miał przynajmniej jedną część garderoby z tą małpą.

Dużym minusem jest jednak że duża część sklepów i knajp jest zamknięta. W mojej okolicy zaczęły się knajpy zamykać już w drugiej połowie stycznia.

Zostawiam was dziś z pięknym pomnikiem na który natrafiłem ostatnio. W pierwszym komentarzu zobaczycie do kogo macha srająca Chinka.
szafaaaa - #chinskaszafa

Szczęśliwego Roku Małpy wszystkim :) 

SPOILER

Dziś ...

źródło: comment_wQ7VHBgS3GFieLE1TBiulrY5u4jwf3JZ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@szafaaaa: czyli mówisz że większość firm ma wolne do tego dzieciaki ferie i gdy powinien być największy zarobek to oni zamykają sklepy i knajpy .... no nie rozumem
  • Odpowiedz
@MrShaman: bo jesteś głupi? Chiny to inny świat, maja inne wartości niż my. Dla nich rodzina jest najważniejsza i jak mogą nie pracować i spędzać z nimi czas to to robią.
  • Odpowiedz
@MichalQ20: to że myślę ekonomicznie nie oznacza od razu że jestem głupi, więc następnym razem zastanów się dwa razy i przeczytaj trzykrotnie ze zrozumieniem to co chcesz napisać do drugiej osoby a nie od razu ją obrażasz
  • Odpowiedz
@MichalQ20: " bo jesteś głupi? " wybacz ale dla mnie to określenie jest w pewnym stopniu obraza pod wypowiedzią, którą napisałem, ale nie będe tego tłumaczył bo to nie jest na to miejsce
  • Odpowiedz
@szafaaaa: Mieszkam na filipinach i właśnie wczoraj na jednej z tutejszych rajskich plaż mój spokój duszy zmącił chińczyk srający centralnie na złoty piasek. Przy wszystkich.. Żona mu tylko papier doniosła. To jakaś #!$%@? tradycja?
  • Odpowiedz