Wpis z mikrobloga

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że Łódź jest miastem kontrastów. Rewitalizacja miesza się z rozkładem, kreatywność z beznadzieją, a odrapane mury i rozpadające się budynki z nowoczesną architekturą. Często takie połączenia widujemy w bliskim sąsiedztwie, a nawet na jednej ulicy. Świetnym przykładem jest Księży Młyn, zespół zabudowań fabrycznych i mieszkalnych powstałych jeszcze w XIX w. To niegdysiejsze miasto w mieście i dzisiaj wydaje się stanowić miniaturkę Łodzi, wraz z jego problemami i atutami. Kontrasty wydają się być najbardziej widoczne na ulicy Tymienieckiego. Piękne, odnowione budynki pofabrykanckie z lokalami o wysokim standardzie i zamożnymi mieszkańcami górują nad zaniedbanymi famułami z zabłoconymi alejkami. W bliskim sąsiedztwie spotykamy luksusowy browar czy restaurację i rozpadające się, rozkradane przez złomiarzy mury zakładów tekstylnych. Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, by wkroczyć w inną rzeczywistość.

W komentarzach jeszcze dwie fotografie z cyklu liczącego ich kilkanaście .

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
Pobierz punkgrrl - Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że Łódź jest miastem kontrastów. Re...
źródło: comment_ANL7hXuZb0aYd4EehIfIZC0qT0DXNa3P.jpg
  • 13
Nie lubię przesadnie odnowionych miejsc. Wyglądają sztucznie, jak z grafiki developera. To, co tutaj jest pokazane dla kontrastu dla mnie nie wygląda szczególnie biednie czy syfiasto, tylko normalnie, jak budynki, które mają służyć właścicielom, a nie przyciągać klientów.
@punkgrrl: Lol, jak dziś wychodziłem po południu to jakaś dziewczyna z chłopakiem zdjęcia ze statywu robili, to nie byłaś Ty przypadkiem? :O
Nota bene świetny tag, każdy wpis z czystym sumieniem zasługuje na plusa :D Tu troszkę o planach przebudowy famuł Księżym Młynie napisali.

@vind: Nie, to nie ja, statyw jest dla słabiaków ;P Zresztą na fotograficzne łowy raczej chadzam sama ;) Dzięki za miłe słowa :) Co do rewitalizacji, to mam nadzieję, że się nie zapędzą za bardzo, żeby nie doszło do takiej sytuacji jak na OFFie teraz... W sumie dyptyków jest 13, akurat 002 się nie załapało ;)