Wpis z mikrobloga

Marzy mi się narzędzie wspomagające synchronizację znalezionych skrzynek na GC i OC. Na przykład: bierze koordy pierwszej znalezionej przeze mnie skrzynki na GC. Sprawdza, czy na OC była kiedyś założona skrzynka w promieniu 100 m. Jeśli tak, wyświetla w tabelce porównanie mojej skrzynek do znalezionych: tytuł, autor, rodzaj, data założenia, odległość między koordami, linki do tych skrzynek. I pętla po kolejnych znalezionych skrzynkach.

Przemieliłoby się znalezienia przez taką maszynkę, i dużo łatwiej byłoby znaleźć swoje dwusystemowce. Teraz otwieram każdą z GC po kolei, szukam czy jest coś na mapie OC w pobliżu, i sam porównuję, czy to może być ta, czy raczej nie. Zaraz dam sobie spokój ;]

#geocaching #opencaching
  • 10
@archive: tylko po co? Keszowałeś na gc i teraz zacząłeś na oc i chcesz sobie przenieść to co już znalazłeś?
Ja keszuję tu i tu (wcześniej tylko oc i gc przy okazji) i niezmiennie utrzymuje mi się od lat współczynnik ~10% skrzynek z oc będących także na gc.
@antros: Ja szukam skrytek na odwrót, czyli głównie GC, a OP oznaczam jedynie przy okazji. U mnie współczynnik skrytek będących w obu serwisach to ~30% (przeliczyłem dość dokładnie).

@Laelette: Używasz c:geo, więc mam pytanie. Jak zrobić, żeby odsłonić jakiś kawałek mapy tak, żeby można było z niego korzystać później offline? Po zapisaniu skrytki, nie zapisuje się stan odkrytej mapy. Gdy jestem w terenie, muszę łączyć się z internetem, żeby wyświetlić
@Wykopaliskasz: Szczerze mówiąc nie wiem... Jest tam kilka map do wyboru, sprawdzałeś, czy wszystkie działają tak samo i się nie zapisują? Ja zawsze mam włączony internet, więc ten problem mnie nie dotyczy, nie wiem zatem jak go rozwiązaç.
Dwusystemowe zwykle mają taką samą nazwę i autora, więc nie ma zbyt wiele do porównywania.


@Wykopaliskasz: Mylisz się. Na razie przejrzałem prawie 40 skrzynek, znalazłem 5 dwusystemowych. W 2 przypadkach tytuł jest inny, w 2 przypadkach nick autora jest inny.

tylko po co? Keszowałeś na gc i teraz zacząłeś na oc i chcesz sobie przenieść to co już znalazłeś?


@antros: Tak, lubię mieć porządek w statystykach.

niezmiennie utrzymuje mi się
(...) znalazłem 5 dwusystemowych. W 2 przypadkach tytuł jest inny, w 2 przypadkach nick autora jest inny.


@archive: Może to inne skrytki, tylko założone w tym samym miejscu i dotyczące tego samego obiektu. Raz mi się zdarzyło, że współrzędne skrytek z jednego i drugiego serwisu były identyczne, ale były to dwie inne skrytki. Pokaż linki.
@Wykopaliskasz: te same skrytki. Mam świadomość że mogą być różne skrytki w tym samym miejscu, i dlatego sprawdzam też autora, listing, daty, zdjęcia. Tutaj akurat tytuły niewiele się różniły, ale nie były identyczne - więc wpisanie w wyszukiwarkę może nie przynieść dobrego wyniku. Linki mogę wrzucić jutro.