Wpis z mikrobloga

Mirki #pcmasterrace mam problem z podłączeniem rotera a właściwie z konfiguracją. ASUS DSL-N12E_C1 podłączam do modemu za pomocą kabla LAN bo nie mam możliwości połączenia przez ADSL. Po kablu internet działa, chciałem skonfigurować wifi ale tu pojawia się problem bo http://192.168.1.1/ nie chce łączyć. Jak sprawdzić adres IP przez który połączę się do routera? Czy w ogóle jest taka możliwość przy tym połączeniu przez LAN z modemem a nie ADSL?

#elektronika
  • 10
@silon: Do routera powinieneś się być w stanie połączyć nawet jak nie ma połączenia z niczym. Sprawdź na naklejcie routera adres IP i dane do logowania. Jak router był używany to go zresetuj
@r3v @Nort @przech: Brat wpiął kabel od adsl do portu Ethernet co mnie bardzo zdziwiło ale udalo sie wejść do panelu routera. Teraz wszystko ustawiłem ale nie mam neta po ustawieniu typu transferu na WAN czyli przez ten pierwszy port LAN chociaż wszędzie pójdzie ze Internet jest. Błąd z chrome: DNSPROBEFINISHEDBADCONFIG
@r3v: Osiedlowy. Opcja ADSL WAN (ATM). Ustawiłem ta opcje, Internet zaczął działać ale nie można bylo wejść w panel a po chwili sam się przestawił na Ethernet WAN i neta nie ma ale jest panel
Uporządkujmy, łączysz się internet->(adsl)->modem->(ethernet)->(port WAN)router ?
Jeśli tak, a modem też ma własną konfigurację to może by konflikt ip i musisz zmienić ip routera zamiast standardowego 192.168.1.1 na inne np 192.168.2.1. Pamiętam że tak kiedyś neostradę kombinowałem. Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem o co chodzi.