Wpis z mikrobloga

@zaqwsxdsa: poczytaj o kosztach zycia w osrodkach gdzie placa takie sumy, zarabiajac w Polsce w okolicach 10k netto wychodzisz lepiej niz majac >100k np w Silicon Valley

Natomiast za granico sufit placowy jest wiekszy i czlowiek sie szybciej rozwija w mojej subiektywnej opini, jest to inwestycja. Ja mam teraz w przeliczeniu na usd 90k (Londyn) i nie czuje sie jakos bogato. Tzn tak apetyt rosnie w miare jedzenia, sa to fajne
@michalfranc: nie muszę czytać xd I nie, nie wychodzisz lepiej zarabiając 10k PLN w Polsce. Jasne, w LA płacisz 2500k$ za mieszkanie, 2x do 3x więcej za jedzenie i tak dalej, więc codzienne koszty niby się "wyrównują", ale pomyśl chociażby o podróżach, samochodach, nie wiem, elektronice, czy wszystkich innych rzeczach, za które w każdym miejscu na świecie koniec końców płacisz w dolarach. Generalnie zarabiając 10k w PL jest fajnie, ale jak
@michalfranc: no nie są, ale twoja odpowiedź jest zupełnie niepowiązana z moim postem :)

Nigdzie nie odnosiłem się do programowania, poza drobną uwagą o tym, że 120k$ to mediana pensji senior deva w LA. 6fig można wyciągnąć z dużej ilości różnych zawodów. To nie zmienia tego, że nadal jesteś w top 6.6% ludzi pod wzgl. zarobków w Stanach. Strzelam, że w Europie nawet nieco mniej, a w skali świata to pewnie