Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki, mam do Was pytanie.
Co może być powodem takiego działania klamek jak na zdjęciu? Klamki po naciśnięciu dochodzą prawie do kierownicy, a jak docisnę mocniej, to dotykają kierownicy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Da się to jakoś poprawić bez dodatkowych kosztów, czy rower powinien znowu trafić na serwis (może zareklamować źle wykonaną usługę)?
Hamulce są nowe, zostały jedynie oddane do serwisu w celu skrócenia przewodów.

#rower #rowery #mtb #kolarstwo #kiciochpyta
krry - Rowerowe Mirki, mam do Was pytanie.
Co może być powodem takiego działania kla...

źródło: comment_AdKQs6AW6blNCasuNeUZGyg3amXqKMKe.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@krry: zapowietrzony układ. Przy skracaniu przewodów nie odpowietrzyli.
Trzeba odpowietrzyć i będzie ok. Usługa ewidentnie źle wykonana.
  • Odpowiedz
@krry: Powinieneś tam mieć śrubkę do regulacji wychylenia klamki, tzw. contact point adjustment (poszukaj w instrukcji). No chyba, że układ jest źle zalany/zapowietrzony, to bez wizyty w serwisie się nie obejdzie.
  • Odpowiedz
@krry: sma tego nie zrobisz. do avidów potrzeba specjalnych ficzerów bo tam się odpowietrza klamkę przewód i zasisk z osobna -nigdy tego nie robiłem. Idź do serwisu z reklamacją bo źle to zrobili.
  • Odpowiedz
@krry: zaczynasz przygodę z hamulcami hydraulicznymi? Te hamulce maja regulacje Contact Point Adjust ktora pozwala regulować w którym momencie zaciskania klamki, klocki dotykają tarczy hamulcowej. Jesli to nie pomoże to hamulce sa zapowietrzone
  • Odpowiedz
@krry: A próbowałeś trochę "pomopowac" klamkę? W sumie to oczywiste, że po jakichkolwiek manewrach się to robi przed oddaniem klientowi ale może to to. W avidach masz też regulację odległości klocków od tarczy może to to. No albo faktycznie zapowietrzony albo za mało płynu albo klocki zużyte.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Hamulce są nowe więc nie ma mowy o zużytych klockach. Również odległości klocków od tarczy wyglądają na normalne.
Próbowałem trochę popompować obie klamki i nic to nie dało, więc będę musiał oddać z reklamacją na serwis jak już zasugerował @Baczy.
  • Odpowiedz