Wpis z mikrobloga

Mam chyba jeden z największych newsów ostatnich miesięcy... jeżeli okaże się prawdą..

Rebelianci wzywają do wierności IS w Hawran

Liwa Shuhada Yarmouk
Muthana
Jund al Malahim
Bajt AL Maqdis
Nusra

Członek FSA w Darra w wpisie na Twitter.

Link - https://twitter.com/freedaraa11/status/695679508490403840
____

Jeżeli chcesz być na bieżąco z sytuacją na Bliskim Wschodzie i nie tylko, zacznij obserwować mój profil na Twiterze, pod tym linkiem https://twitter.com/MamutStyle znajdziesz wszystko to co dzieje się aktualnie w krajach islamskich. Z moich twittów dowiesz się różnego rodzaju ciekawostek oraz zaznasz brutalności wojny, która obecnie rozgrywa się w Syrii czy Iraku.

Jako że dodaje sporą ilość postów, tworze swój unikatowy tag #mamutstyle, od teraz każdy mój tekst będzie otagowany właśnie nim._

#islam #bliskiwschod #wojna #isis #swiat #syria #irak
MamutStyle - Mam chyba jeden z największych newsów ostatnich miesięcy... jeżeli okaże...

źródło: comment_5ZAsWlVRxpPh05raeKYCfXhAkwGGyaAo.jpg

Pobierz
  • 20
@DOgi @zenon1002: @kepa0: Wymienione wyżej grupy dżihadystyczne w tym Dzabhat al Nusra czyli Al - Kaida, w 2014 odcięły się od Państwa Islamskiego i weszły z nim w otwarty konflikt. Połączenie się tych frakcji stworzyłoby jedną wielką armię, która przy dobrej strategii działania, mogłaby opanować całą Syrię w krótkim czasie.

Walka byłaby możliwa na wielu frontach i każdy z bojowników walczyłby o jeden wspólny cel, a nie tak jak teraz
@zenon-gorecki-9: front wygląda tam jak makowiec ciotki tydzień po świętach znaleziony pod materacem... ISIS zdaje się nie mieć rezerw na duże operacje zaczepne, pozostali rebelianci raczej nie mają już rezerw w ogóle, to co na froncie to zostaje do zagrania. Nie jestem pewien czy razem z ISIS byliby w stanie odwrócić losy wojny i przejść do ofensywy ale... Potencjalnie byliby w stanie powstrzymać ofensywy Assada.

BTW. Te wyśmiewane i marne w
@zenon1002: To są raczej skutki systematycznych bombardowań, niszczenia broni, oraz siły żywej, niszczenia magazynów amunicji oraz broni, manufaktur ją wytwarzających, transportów broni i amunicji z Turcji, całej infrastruktury...no i mocne obcięcie gotówki, wpływów z ropy. Z drugiej strony dozbrojenie SAA, a przede wszystkim szkolenia!!! 4 miesiące nieustannych szkoleń...na nowym sprzęcie, nowoczesna taktyka walki. Pytanie, co by bylo, gdyby się połączyli? Czy pokonaliby Assada? W zadnym razie. gdyby się połączyli, to FR
@zenon-gorecki-9: Odopowiednio większe środki? Czyli co? Rozwalenie państwa kompletnie? Bo Syria i tak już jest rozwalona, ale gdyby stało się to o czym rozmawiacie w tej sekcji komentarzy - prawdopodobnie nic by tam nie zostało. Jeśli chodzi o celność rosyjskich nalotów, to można co najmniej dyskutować.
@zenon-gorecki-9: Zgoda, to była duża rozgrywka mocarstw regionalnych i światowych. Rosja wygrała Syrię, ale Bliski Wschód jest obecnie tak podpalony i nieprzewidywalny, że ciężko przewidzieć co będzie za dwa lata, więc ja bym nic nie stawiał za pewnik.
@oligopol: Oczywiście. Powinienem zamiast pewników, mówić raczej o dużym prawdopodobieństwie, bliskim pewności...ale zawsze prawdopodobieństwie. Tymczasem Kerry...http://www.middleeasteye.net/news/opposition-blame-syrian-bombing-kerry-tells-aid-workers-1808021537 Nooo...bardzo źle to wygląda dla tzw"opozycji". Mamy już ze strony Jankesów oskarżenie "opozycji" o fiasko rozmów i tragedię ludności cywilnej...i oskarża tzw"opozycję" sam Kerry. Na dodatek sugeruje wycofanie się Stanów z dalszego wspierania"opozycji". Opozycję umieszczam w cudzysłowie celowo...bo tak naprawdę, to tam jej nie ma. Opozycja, to jest w parlamencie...i nie biega po polach
@zenon-gorecki-9: Odnosząc się do tego co powiedział Kerry i do tego tematu ogólnie. Opozycja arabska mogłaby zjednoczyć się z IS tylko wtedy gdyby straciła zewnętrzne wsparcie, co wydaje się mało prawdopodobne na razie. Jeśli to się nie stanie, to zapewne wycofają się całkowicie z Syrii i bezpiecznie uciekną przez Turcję.