Wpis z mikrobloga

Mireczki z #android - pomóżcie troszkę, bo już dawno nie miałem nic z tym systemem. Sąsiadka do mnie przyszła, bo kupiła sobie na olx samsunga galaxy s5, ale są dane poprzedniego właściciela i brakuje miejsca na robienie zdjęć więc poprosiła mnie o usunięcie wszystkiego. Ale obejrzałem ten telefon tak pobieżnie i okazało się, że to bardzo chamska podróbka warta pewnie z 5zł. Ma wgrany ledwo spolszczony system, który symuluje, że to faktycznie poważny telefon - w opcjach jest możliwość włączenia nfc, czytnika linii itp. itd., ale oczywiście nic nie działa. Chciałem zrobić facory reset, pamiętam, że kiedyś robiłem to przez wciśnięcie Vol- i power - owszem, włączyło się menu serwisowe, ale kurde.. trochę mnie bariera kulturowa przerasta (pic rel.). Da radę wgrać na to jakiegoś czystego androida żeby chociaż podstawowe funkcje działały i był normalnie spolszczony, a nie przez translator? Jeśli ktoś potrzebuje motywacji do kąpieli oczu to mogę wrzucić zdjęcia tego przybytku chińskiej technologii :)
Pobierz lent - Mireczki z #android - pomóżcie troszkę, bo już dawno nie miałem nic z tym syst...
źródło: comment_XipznBisgx1PEruHsStSOoCGAXydzi6F.jpg
  • 16
@kAdi: to jakiś majfriend musiałby pomóc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@fervi: wiesz, nawet mi jej nie szkoda, bo:
1. kupiła telefon na olx
2. ... wysyłkowo.
3. Zapłaciła 500-600 zł myśląc, że kupuje Samsunga Galaxy S5 i się cieszyła, że okazja, bo na allegro wszystkie ponad 1000 zł kosztują.
@fervi:

Ze sporymi karami musi liczyć się przedsiębiorca, który świadomie wprowadza na rynek towary podrobione. Przedsiębiorca taki jest zagrożony odpowiedzialnością karną. Jeżeli zostanie on uznany za winnego wprowadzenia podróbki do obrotu grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienie wolności na okres do dwóch lat. Kara 2 lat może być podwyższona do 5 jeżeli sąd uzna, że dana osoba uczyniła sobie ze sprzedaży podróbek stałe źródło dochodu. Kary te przewiduje
@darek-jg: Spoko, a wiesz co policja i prokuratura zrobi?
Ja wiem. bo z takimi złodziejami się borykałem w zasadzie (machnąłem ręką)

Policja umorzy, bo w zasadzie "przecież napisane Samsung, czyli nie było oszustwa"
Prokuratura da to do zbadania policji, która umorzy.

Jedyne co możesz zrobić to UOKiK (w przypadku firm), ale oni nie mają mocy sprawczej, więc to tylko słaby środek.
@lent: Alternatywnie jest bardzo niewielka szansa, że to faktycznie Galaxy S5, ale dla rynku chińskiego. Mi niestety też wcisnęli wersję chińczyka, ale przez Download Mode wgrałem Recovery i działał.

Sprawdź wciskając kombinację Dół + Home + Włącznik czy odpali się. Jak załączy się logo, to puść włącznik.

Ja wydałem 1k na Note 2, gdzie na allegro po 700 chodziły (refurby), dwa lata gwarancji, nie ma problemu nic, Samsung oridżinal, gościu wykorzystuje
@fervi: nie, tu nie mam watpliwości nawet jako ktoś kto nie miał nigdy samaunga - to podróbka. Ekran tragedia, aparat wyglądający na 0,3 mpix itd.
@MRacheron: Faktycznie. Proceder niestety w Polsce znany i akceptowany przez policję jak mówiłem. Chyba, że babka ma męża czy kogoś od prokuratury, policji czy sądów, to za 3 minuty gościu będzie w kajdankach leżał na podłodze.

Niestety, fala rośnie, bo firmy takie jak ceneo, opineo i inne pozwalają i kryją im dupy
@KisielBB: no jasne. ale mówi, że kopertę z adresem nadawcy wyrzuciła, a gościu na olx już nie odpisuje. Ja za nią tego załatwiał nie będę ;) ona już raz auto sama kupiła chociaż się na tym nie zna i też wtopiła pieniądze więc chyba się już nie nauczy...
@lent: Mireczku nic z tym nie zrobisz(nie wgrasz androida ze względu na hardware), to kopia/podróba/replika jaką sprzeda Ci cygan pod marketem, tam samo jak ich ajfony - zacytuję jednego z nich "dobry złodziej - dobra cena" ( ͡° ͜ʖ ͡°)